Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
06.06.2020
Eestlased murravad Lätti, aga mitte enam viina järele Eesti Postimees tähistas eile 163. sünnipäeva tordi ja näitusega (3) Hea uudis tuleviku toidudetektiividele Leitud sõduri viimane lend (1) Majandus Elu on läinud paremaks ja lõbusamaks Börsiaktsiatele joosti tormi juba eelmisel aastal Meelelahutuslaevandus otsib uut sisu Välismaa Aro Velmet: miks pole USA rassiline ebavõrdsus kadunud? (34) Venezuelas tiksub humanitaarpomm (1) Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri: «Tere jumalime, venda!» Aleksei Lotman: võitlus «metsiku» rannaga Kuidas öelda: «Sinu elu loeb»? (26) Eksinud merehulkurid Kunstimaastikule puhtalt lehelt? Oodatust parem Urmas Nemvalts: päeva karikatuur (2) Sport Soome meistriliigaga liitunud HC Tallinn loodab olla teerajaja Loe ⟩ Kiri, mis hävitas legendaarse Lance Armstrongi karjääri Eesti ainus proff, kes võistleb Verstappeni, Leclerci ja Alonsoga Soome ja Eesti hobisportlaste seas vohab doping (1) Jaanus Kriiski kolumn. Piirkondlikud spordiliidud – kasutamata potentsiaal! Merendus Meelelahutuslaevandus otsib uut sisu Merenduse lühiuudised AK Hannele Valkeeniemi: sada aastat dramaatikat, eraldi ja koos Ojaveer, Kiho, Saluri: mälestusi iseseisvuse taastulekust EKI keelekool: «Ära mine närvi» Jüri Saar: Ameerika antiiktragöödia (7) Kuidas anda hinnet elurikkusele? Teadlane seletab: kas loodus ei saa tõesti üraskitõrjega hakkama? (2) Digikultuur. Mis saab eesti keelest digiajastul? (1) Vikerkaar loeb. Pildikesi õllerahva kaugemast minevikust Mats Traadi ajamaastikud Baltisakslased sõja jalus (1) Võimas ja tüütu Kelle veri vannitorustikus? Nädala plaat: Tantsumasina motoorne essents Aja auk. Kadumise esteetika (1) Popkameeleoni mutatsioonid ja kauakestvad kompleksid Juurikas: valitsus ja medal Juurikas: meedia viskleb krampides Arter Jaanus Rohumaa: Ma pole kunagi läinud kedagi vägisi ümber kasvatama, ammugi mitte õpetama Villade rajamine Hispaanias tekitas Swedbankis kahtlusi (1) Karu läks kõndima. Sest telekas olid ainult halvad uudised Purjetamine – kõige kallim viis jõuda kusagile tasuta Rabarber on Allikukivi veinitäht Yamaha number 18. Pool aastat elust projektiratta peale 30 noort moegeeniust mürgeldab Effil Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tartu gümnasist proovib mänguga Ajujahil läbi lüüa

3 min lugemist
Matemaatikaõpetaja Pirgit Palm ja gümnasist Timo Timmi soovivad mänguliselt arendada noorte peastarvutamise oskust. Sille Annuk FOTO: Sille Annuk

Aprillis algab taas idufirmade võistlus Ajujaht, kus paneb end võistluse kodulehe andmetel 30 parima seas proovile ka neli Tartu ettevõtet. Võistlustules on veel üks pooleldi Tartu meeskond, mille kaks liiget on pärit Emajõelinnast.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Tartu Jaan Poska gümnaasiumi 12. klassi õpilane Timo Timmi on haridusliku rakenduse 99math üks asutaja ja tootejuht. Tegu on peastarvutamise mänguga, kus õpilased saavad pooleminutilistes voorudes võistelda liitmises, lahutamises, korrutamises ja jagamises. Õpilased saavad arvuti või nutiseadme vahendusel võistelda korraga. Võimalik on mängida ka korraga eri riikides, kuna mänguga liitumise koodi saab jagada.

«Iga kuu kasutab rakendust ligi 25 000 inimest,» ütles Timmi. Mäng on praegu saadaval eesti ja inglise, aga ka hollandi keeles, kuna Hollandis kasutatakse nutilahendusi klassiruumis väga agaralt. Seal pole küll mäng veel menukaks muutunud. Ligi 70 protsenti 99mathi kasutajatest on eestlased, ülejäänud 30 protsenti on ameeriklased. «Me plaanimegi USA turul laieneda, kuid võtame seda rahulikult. Reklaamimine on päris kallis,» märkis Timmi. Seni on nad rakendust tutvustanud Facebooki õpetajate gruppides.

05.06.2020 06.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto