Sisukord
Autorid
Tänane leht

Ahto Lobjakas: väiksem Eesti

2 min lugemist
Ahto Lobjakas. FOTO: Eero Vabamägi/Postimees

Kui uskuda üht uudist eelmisest nädalast, mis jäi küll suurema tähelepanuta, on haridusminister Mailis Reps valimiskampaania tuhinas tunginud sügavale seni president Kersti Kaljulaidile ja erakonnale Isamaa kuulunud territooriumile.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Nimelt olla haridusministeerium ette valmistanud valitsuse korralduse eelnõu, millega tahetakse riigikantselei juurde luua «ülemaailmne eestluse koostöökomisjon». Raadiouudistes ette loetud pressiteade ei jäta kahtlust, et riik plaanib kulutada oma nappi ressurssi eesti rahvusluse edendamiseks selle kõige kitsamas vormis. Komisjon kavatseb vaagida ja koordineerida valitsusasutuste tegevust «rahvuskaaslaste poliitika» nurga alt.

See väljend välistab üheselt võimaluse, et jutt võiks käia eestlusest, mis hõlmab Eesti riigi – ja idee – võrdseid subjekte, sõltumata nende rahvuslikust taustast. Eesti kodanik välismaal, kes juhtub olema mitte-eestlane, ei saa mitte-rahvuskaaslasena sellise poliitika objektide ringi kuuluda. Siin tekib vastuolu põhiseadusega, mis ei luba kedagi diskrimineerida rahvuse alusel.

30.01.2019 01.02.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto