Sisukord
Julgeolek
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Küüt: rahapesuga võitlemine vajab uut seadust

6 min lugemist
  • Rahapesu tõkestamise eesmärk on puhas majanduskeskkond.
  • Praegu saab kahtlase raha käsutamise piirangu seada kuni 60 päevaks.
  • Eelnõu järgi pikendataks seda aega aastani.
  • Asekantsler Küüt: praegune õigusruum vajab muutmist.
Tulevikus saaks kahtlasele rahale käsutamise piirangu seada aastaks, ja kui kui väidetav omanik ei suuda raha päritolu tõendada, konfiskeerib kohus raha, selgitas Raivo Küüt, milline võiks tulevikus välja näha võitlus rahapesuga. FOTO: Sander Ilvest

Praegune rahapesuga võitlemiseks mõeldud õigusruum ei vasta enam meid ähvardavatele ohtudele ja vajab seetõttu muutmist, ütles rahapesuga seonduvatest müütidest ning tegelikkusest intervjuus Postimehele rääkinud siseministeeriumi asekantsler Raivo Küüt.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Miks on üldse oluline rahapesuga võidelda?

Me kõik soovime elada turvalises keskkonnas. Me tahame, et meie ühiskond areneks, meie sissetulekud kasvaks, meie lastel oleks helge tulevik. Selleks kõigeks on vaja ausat ettevõtluskeskkonda, et majandus saaks hästi areneda.

Tõhus rahapesu tõkestamise süsteem on siinjuures üks nurgakivi, sest sellest sõltub riigi usaldusväärsus nii kodus kui rahvusvaheliselt, mis peab tagama riigi majandussektori toimimise ning seeläbi ka rahvusvahelise majandussektori puhtuse, aususe ja läbipaistvuse.

Piisavate meetmete kasutusele võtmata jätmine rikub meie riigi mainet. Ebausaldusväärse ja kahtlase majanduskeskkonnaga riiki ei taha tulla välisinvestorid oma rahaga, laenukapital kallineb, pankades võib korrespondentssuhete survel muutuda asjaajamine keerulisemaks.

Ausatel ettevõtetel on ebavõrdsuse tõttu aga keerulisem nii kodu- kui välismaal äritegevust korraldada. Kokkuvõtvalt: rahapesu tõkestamise eesmärk on läbipaistev finantssektor, aus ärikonkurents ning võitlus organiseeritud kuritegevuse ja terrorismiga.

29.01.2019 31.01.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto