R, 9.12.2022

Kellest saab Anett Kontaveidi paariline?

Indrek Raudkivi
, reporter
Kellest saab Anett Kontaveidi paariline?
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kaks aastat tagasi säras Anett Kontaveidi (vasakul) paarismängupartnerina Maileen Nuudi (paremal), Märten Tamla (keskel) sõnul selgub Eesti koondise tänavune teine reket alles Poolas.
Kaks aastat tagasi säras Anett Kontaveidi (vasakul) paarismängupartnerina Maileen Nuudi (paremal), Märten Tamla (keskel) sõnul selgub Eesti koondise tänavune teine reket alles Poolas. Foto: Tairo Lutter

Eesti tennisenaiskonda ootavad järgmisel nädalal ees matšid Fed Cupil. Kolmapäeval kohtutakse Poolas Zielona Goras Bulgaaria, neljapäeval Rootsi ning reedel Ukrainaga. Meie koondisesse kuuluvad Anett Kontaveidi (WTA 20.) järel neli võrdset piigat.

Kapten Märten Tamla on meie esinumbri, 23-aastase Kontaveidi kõrvale koondisesse kutsunud ka möödunud aastal Eestit esindanud Elena Malõgina (18) ja Saara Orava (17) ning aastase pausi järel nimekirja mahtunud Maileen Nuudi (18) ja Valeria Gorlatši (20, kõik edetabelikohata). Kaia Kanepi (WTA 87.) kahjuks naiskonda ei aita. «Sisuliselt on koondis jäänud samaks, mis viimastel aastatel,» ütles Tamla.

Alagrupi favoriit on kindlasti Ukraina, hoolimata sellest, et Elina Svitolina (WTA 7.) ja Dajana Jastremska (WTA 47.) naiskonda ei aita. Svitolina on ametlikult teada andnud õlavigastusest, kuid Ukraina tenniseliidu väitel esitasid mõlemad naised ühise agendi kaudu ebareaalseid rahanõudmisi, mistõttu nad naiskonnast välja arvati. Fed Cupi ametlikul veebilehel on naiste nimed praegu siiski kirjas, lisaks Lesja Tsurenko (WTA 24.), nooruke Marta Kostjuk (16, WTA 155.) ning paarismänguspetsialist Nadja Kitšenok (üksikmängus tabelikohata, paaris 39.).

Tenniseeksperdi Toomas Kuuma sõnul oleks äärmiselt oluline, kui Eesti tennisepiigad suudaksid kohe esimeses mängus võita Bulgaariat, kelle liidriks on maailma edetabelis alles 150. kohal paiknev Viktoriya Tomova. «Nii õnnestuks tõenäoliselt vältida üleminekumängu kukkumise eest aste madalamale. Mäng Bulgaariaga on sama oluline, kui eelmisel aastal oli kohtumine Portugaliga, mille Eesti suutis 2:1 võita,» rääkis Kuum.

Vastaste kohta ohtralt eeltööd teinud Tamla arvateski on Bulgaaria praegu vähemalt paberil neljast naiskonnast kõige nõrgem. Milline on reaalsus, ta spekuleerida ei taha, tuues näiteks Rootsi koondise: juba aastaid, ka tänavu, on rootslased paarismänguspetsialisti Johanna Larssoni (tabeli 34.) üles andnud, aga siiski pole Larssonit väljakul nähtud. «Tegelikult saab alles Poolas olles selgeks, kes täpselt meie vastastel mängima hakkavad, eks ka sellest sõltub, kes meil teise numbrina väljakule tuleb,» sõnas Tamla.

«Tegelikult ongi minu arvates mitu võtmemomenti: esiteks, mis koosseisus sõidab Poola Ukraina, ja teiseks, kuidas kulgeb eestlaste paarismäng (kaks aastat tagasi oli seal Kontaveidi paariliseks Nuudi, mullu Orav – toim). Kuigi Kontaveidil saab olema väga suur koormus, siis igal juhul lasub tal esimesel laual võidukohustus,» arvas Kuum omalt poolt.

Tamla kinnitusel on kõik meie tüdrukud terved ja valmis Eesti eest oma parima andma. Neljapäeval tegi Eesti koondis oma esimese ühistreeningu, sama jätkub reedel-laupäeval. Tamla ütles, et tüdrukud on tahtmist täis ning ootavad Fed Cupi mänge suure õhina ja entusiasmiga. «Tennis on individuaalne ala ning teiste tüdrukutega koos treenimine ja võistlemine annab alati lisamotivatsiooni ning pakub rõõmsat vaheldust,» kinnitas kapten.

Tamlale teadaolevalt pole Zielona Goras mängukohaks tennisehall, vaid spordihalli paigaldatakse spetsiaalne kate. «Sõidame Poola pühapäeval, esmaspäeval ja teisipäeval saame trenni käigus juba väljakut testida. Kuna kõik neli tüdrukut (Kontaveidi järel – toim) on üsna võrdsed, siis selgub alles kohapeal, kes mängib teist numbrit või kes astuvad üles paarismängus. See on kinni ka hetkevormist ning kuidas sealne väljakukate kellelegi sobib,» lisas Tamla.

Märksõnad
Tagasi üles