Sisukord
Kodustiil
Postimees
27.02.2020
Eesti ravi- ja riigiasutused on koroonaviiruseks valmis (4) Eesti Vox populi: kas koroonaviirus hirmutab? (2) Eestlane Tenerifel: mingit viirusepaanikat pole Valitsus lükkas hoolduskindlustusmaksu idee laualt sahtlisse (3) Talv jõudis lõpuks Eestisse Majandus Linnahallile ulatasid abikäe üleaedsed (5) Walt Disney juht astus ootamatult tagasi Välismaa Ajajoon: kuidas Covid-19 Hiinast maailma levis KOHALIK VAADE. Itaaliat räsib viirusega samavõrra hirm ja valeinfo Ukraina ülemraada spiiker: valimisi ei saa pidada ajutiselt okupeeritud aladel (1) Kara-Murza andis FBI kohtusse India usutüli muutus erakordselt veriseks Arvamus Juhtkiri: nii ei saa rallit sõita (3) Marti Aavik: viirus ja vändaga raadio Raul Rikk: kelle tehnoloogiast sõltume? Loretta Kruusimäe: puue kui praktiline takistus armastusele Sergei Metlev: sinimustvalge defitsiit (1) 14 välisministrit: kodusõja lõpetab vaid kokkulepe (2) Erkki Koort: miljon põgenikku Sindi kandis (5) Meie Eesti Maaja Vadi: halb juhtimine toob vinduva töötüli Mare Teichmann: ettevaatust – tervist ohustav töökeskkond (1) Kadri Tammepuu: juhtimispraagist ilustamata Mart Murdvee: miks targad on ikka vaesed? Kultuur Lummav ja groteskselt stressi tekitav film Seebivaht ühiskonna ideaale ei kanna Kuidas mõista käsutäitjaid? Filmide tegemine on kui puhkus Sport Kompromissi ei leitud – Rally Estonia jääb sel aastal ära (10) Tennisega hüvasti jätnud Maria Šarapova: olen valmis vallutama uut mäge Maa Elu Pooled hundid jäävad küttimata Nädala mõte: ei tahaks ka tasuta Maamehe üllatus: päikesepaneel võib loodust kahjustada, diiselgeneraator mitte (3) Kevadel metsas toimetades tuleb lindudele mõelda Seakatk andis tõuke rajada oma tapamaja Frank Kutteri tööprotsess võimaldab stressivaba liha Soid taastatakse järjest enam Looduslike võtetega haigusele vastu Milline võib tulla kevad ja suvi? Tomatikasvatajad jahivad uusi sorte Mees ehitas vaatetorni asemel tornsauna Tartu KIRI: kuidas küll kaitsta oma vara? (1) Martin Kallasmaa: jagatud auto on ühiskonnale kasulikum (4) Osa kiibiga koeri siiski ei leita üles Ahhaa keskuses valmis erakordne orienteerumisrada Burgerikiosk ja Delta võistlevad parima tiitli nimel Tuttpütt – kergesti äratuntav, ent siiski vähetuntud Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Petlikud soojakraadid võivad torudele saatuslikuks saada

4 min lugemist
Torudele on aga kõige ohtlikum just see aeg, kui pärast krõbedat külma pöörab sulale. FOTO: Shutterstock

Veetorud külmuvad sõltumata akna taga paukuvast pakasest. Väga paljud koduomanikud on arvamusel, et soojakraadide saabudes väheneb oluliselt ka veetorude külmumise oht. Torudele on aga kõige ohtlikum just ilmamuutuste aeg, mil pärast pikemat külma õhutemperatuur akna taga tõuseb.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Torude pinnal olev kondenseerunud vesi soodustab temperatuuri tõustes toru sisepinna ja torus oleva vee jahtumist. Isegi nelja-viie soojakraadi puhul on torude külmumise oht veel erakordselt suur. Alles siis, kui kraadiklaas näitab juba pikemat aega soojakraade, võivad koduomanikud taas kergemalt hingata.

Äärmuslikud külmalained

Mõni aasta tagasi külmunud torudega rinda pistnud Leelia Kruusale ja Andi Aavikule sai saatuslikuks torude ebapiisav soojustus. Noored märgivad, et mitu päeva järjest kestnud Eesti mõistes üsna ekstreemsetel külmakraadidel oli ilmselt samuti oma roll mängida. Tallinna ühes vanas puumajas elava noorpaari sõnul olid nad külmal ajal kodunt ära. Külmunud veetorusid avastades kutsusid nad asjatundja, kes soojendas torud asjatundlikult lahti. Edasiste komplikatsioonide vältimiseks soojustati keldris asuvad torud nii suures ulatuses kui võimalik.

26.02.2020 27.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto