Sisukord
Arvamus
Postimees
06.06.2020
Eestlased murravad Lätti, aga mitte enam viina järele Eesti Postimees tähistas eile 163. sünnipäeva tordi ja näitusega (3) Hea uudis tuleviku toidudetektiividele Leitud sõduri viimane lend (1) Majandus Elu on läinud paremaks ja lõbusamaks Börsiaktsiatele joosti tormi juba eelmisel aastal Meelelahutuslaevandus otsib uut sisu Välismaa Aro Velmet: miks pole USA rassiline ebavõrdsus kadunud? (45) Venezuelas tiksub humanitaarpomm (1) Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri: «Tere jumalime, venda!» Aleksei Lotman: võitlus «metsiku» rannaga Kuidas öelda: «Sinu elu loeb»? (26) Eksinud merehulkurid Kunstimaastikule puhtalt lehelt? Oodatust parem Urmas Nemvalts: päeva karikatuur (2) Sport Soome meistriliigaga liitunud HC Tallinn loodab olla teerajaja Loe ⟩ Kiri, mis hävitas legendaarse Lance Armstrongi karjääri (1) Eesti ainus proff, kes võistleb Verstappeni, Leclerci ja Alonsoga Soome ja Eesti hobisportlaste seas vohab doping (1) Jaanus Kriiski kolumn. Piirkondlikud spordiliidud – kasutamata potentsiaal! Merendus Meelelahutuslaevandus otsib uut sisu Merenduse lühiuudised AK Hannele Valkeeniemi: sada aastat dramaatikat, eraldi ja koos Ojaveer, Kiho, Saluri: mälestusi iseseisvuse taastulekust EKI keelekool: «Ära mine närvi» Jüri Saar: Ameerika antiiktragöödia (11) Kuidas anda hinnet elurikkusele? Teadlane seletab: kas loodus ei saa tõesti üraskitõrjega hakkama? (3) Digikultuur. Mis saab eesti keelest digiajastul? (1) Vikerkaar loeb. Pildikesi õllerahva kaugemast minevikust Mats Traadi ajamaastikud Baltisakslased sõja jalus (2) Võimas ja tüütu Kelle veri vannitorustikus? Nädala plaat: Tantsumasina motoorne essents Aja auk. Kadumise esteetika (1) Popkameeleoni mutatsioonid ja kauakestvad kompleksid Juurikas: valitsus ja medal Juurikas: meedia viskleb krampides Arter Jaanus Rohumaa: Ma pole kunagi läinud kedagi vägisi ümber kasvatama, ammugi mitte õpetama Villade rajamine Hispaanias tekitas Swedbankis kahtlusi (1) Karu läks kõndima. Sest telekas olid ainult halvad uudised Purjetamine – kõige kallim viis jõuda kusagile tasuta Rabarber on Allikukivi veinitäht Yamaha number 18. Pool aastat elust projektiratta peale 30 noort moegeeniust mürgeldab Effil Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tallinnas elav vene kirjanik: teater pole surnud!

6 min lugemist
Teatrilava. Foto on illustratiivne. FOTO: Imena.guru

Vara on teatrikunstile hingekella lüüa ja seda maha matta, leiab vene kirjanik Roman Sentšin.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Teatrile on korduvalt ennustatud peatset kadu. Eriti kõlasid need hoiatused kino tekke järel, siis uuesti televisiooni ilmudes. Kuid teater ei ole oma positsioonidest loobunud, vaid otse vastupidi, on muutunud üha populaarsemaks. Nii leiab igas suuremas Venemaa linnas – Moskvas, Peterburis, Novosibirskis, Jekaterinburgis – kümneid ja kümneid teatreid ning paljud neist on õhtust õhtusse publikut täis. Nähtavasti on iha elava suhtlemise järele meie virtuaalsus­sajandil aina süvenenud.

Teatri rolli ja tähenduse kohta leidub kaks seisukohta. Üht on väljendanud Konstantin Stanislavski: «Teater on peegeldamise kunst», teist Vladimir Majakovski: «Teater ei ole mitte peegel, vaid suurendusklaas.» Huvitaval kombel pesitsevad need peaaegu täiesti vastandlikud vaatepunktid küllaltki sageli sõbralikult teineteise kõrval ja mitte ainult ühes teatris, vaid isegi ühe ja sama lavastaja loomingus.

05.06.2020 06.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto