E, 26.09.2022

Porziņģis läks Dončićile seltsi

Kris Ilves
, reporter
Porziņģis läks Dončićile seltsi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Läti korvpalli superstaar Kristaps Porziņģis pidas New York Knicksi eest 186 kohtumist. Tema järgmine koduklubi on Dallas Mavericks. 
Läti korvpalli superstaar Kristaps Porziņģis pidas New York Knicksi eest 186 kohtumist. Tema järgmine koduklubi on Dallas Mavericks. Foto: Frank Franklin II/AP/Scanpix

Euroopa ühed suurimad korvpallitalendid on sloveen Luka Dončić (19) ja lätlane Kristaps Porziņģis​ (23). Mis juhtub, kui nad mängiksid samas meeskonnas? Pole aimugi! Kuid hiljemalt järgmisel hooajal saavad korvpallisõbrad oma uudishimu rahuldatud, sest Porziņģis​ siirdus New York Knicksist Dallas Mavericksi.

«Kui tahad tulevikuks meeskonda ehitada, siis ei saa seda teha mängijaga, kes siin olla ei soovi. See teeks meie organisatsioonile ja fännidele karuteene,» kirjeldas New York Knicksi korvpalliklubi president Steve Mills ootamatut üleminekut.

Knicksi eest unelmate liigas 186 kohtumist pidanud Porziņģis​ on New Yorgi klubiga hüvasti jätnud. «New Yorgil on igaveseks eriline koht minu südames. Olen tänulik kõigile, kes tegid selle teekonna mulle ja mu perekonnale nii eriliseks,» lausus ta.

Porziņģis​ andis neljapäeval Knicksi juhtkonnale teada, et ei usu klubi helgesse tulevikku ja tahab lahkuda parematele jahimaadele. Knicks haaras omakorda võimalusest ja võttis ühendust New Orleans Pelicansiga, kelle ridadesse kuulub samuti uut mängupaika otsiv Anthony Davis. Pelikanid polnud vahetustehingust vaimustuses, Mavericks aga küll.

Märksõnad
Tagasi üles