Vennad Roihud: eesmärk on olümpiakuld!  

Vennad Roihud purjetavad kõrge eesmärgi suunas. FOTO: Erakogu

Olümpiapaadiklassi 49er`i purjetajad, vennad Henri ja Juuso Roihu on noored mehed, kes on endale sihiks seadnud 2024.aasta olümpiamängudelt Eestile vähemalt medali toomise.  Vähemalt. Selle nimel tehakse iga päev kõva tööd ja nähakse vaeva.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Nad teavad mida tahavad ning neil on kindel plaan, kuidas seda saavutada. Mõlemad noored mehed on purjetamisega tegelenud nii kaua kui nad ennast mäletavad, nad on lõpetanud Soomes kõrgetasemelise Mäkelänrinteen urheilulukio - nimelise spordigümnaasiumi ning õppetöö jätkub. Vanem vend Henri Roihu õpib toitumisnõustajaks ning noorem, Juuso Roihu astus TalTech-i ärindust tudeerima. Kuidas näeb välja vendade igapäevaelu, milliseid ressursse nõuab purjetamise tippklassi jõudmine, sellest rääkisid elurõõmsad noormehed ise.

Millised on teie lähimad eesmärgid? 

Juuso: Tahaks jõuda 2020.aasta Tokio olümpiale, sinna on võimalik pääset püüda 2019. aasta detsembris Uus-Meremaal toimuvatel maailmameistrivõistlustel. Olümpiale kvalifitseerumine eeldab tõenäoliselt regati lõpetamist vähemalt 15 parima paatkonna hulgas või veelgi paremini, olenevalt kuidas teiste riikide paatkonnad lõpptulemustes asetsevad. Olümpiale pääseb 19 paati.  8 riiki said olümpiapileti juba 2018. aasta suvel toimunud maailmameistrivõistlustel Taanis. Uus-Meremaal jagatakse veel 4 kohta seni kvalifitseerimata riikidele. Viimane võimalus pääsme saamiseks on 2020. aasta aprillis Itaalias, Genoas, kus jagatakse veel üks olümpiakoht ühele Euroopa riigile.

01.02.2019 04.02.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto