Sisukord
Arvamus
Postimees

Indrek Neivelt: meie kõigiga manipuleeritakse

4 min lugemist
Indrek Neivelt FOTO: PEETER LANGOVITS/PM

Eelmise aasta lõpus näitas meie suurim pank internetipangas minu pensionile 89-protsendilist tootlust. Olin väga rõõmus ja saatsin pangajuhile kirja, et ma soovin nüüd oma 150 miljonit välja võtta.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kust nii suur summa? Kui tavapäraselt näitab pank aasta tootlust, siis meie suurim pank näitas mulle tootlust esimesest päevast. Ka pangajuht nõustus, et rääkides tootlusest, räägitakse tavaliselt aasta tootlusest. Mitte kahekümne või kahesaja aasta tootlusest. Praeguseks on pank pannud juurde täpsustuse «kogutootlus», jättes samal ajal täpsustamata, mida see tähendab. Igal juhul näitab see juhtum, kui lihtne on arvudega manipuleerida.

Meedias räägitakse palju Läti viinarallist. Hinnanguliselt viiakse Lätti aastas 100 miljonit eurot. Meedia räägib ja võimendab, inimesed on kurjad. Kaks suurt panka viisid 2018. aastal dividendidena välja 258 miljonit eurot. See on majanduse suurust arvestades kaks korda liiga palju, aga seda ei pane keegi pahaks. Suurim välispank on hoopis Eesti usaldusväärseim ettevõte ja parim tööandja.

04.02.2019 06.02.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto