Professor Raul-Allan Kiivet: ravijärjekorra kaotamine – ilus ja igavesti kestma jääv unistus

Raul-Allan Kiivet FOTO: Toomas Huik/Postimees

Tartu Ülikooli tervishoiukorralduse professor Raul-Allan Kiivet analüüsis valimisprogrammide tervishoiupoliitika osa ning noppis välja need laused, mis valitsust kokku pannes kõige rohkem tähelepanu võiksid saada. Kahjuks ei luba keegi tervishoiule rohkem raha, et unistusi täita saaks.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Erakondadeülene mantra järjekordade likvideerimisest arstiabis on ühelt poolt niivõrd ilus ja suur idee, et väärib eraldi käsitlemist. Ja samas nii aegumatu ja kättesaamatu, et selle lubamisest ei pääse ükski tulevane valitsus ei käesoleval aastal ega kaugemas tulevikus.

Kindlustunnet tuleviku suhtes annab, et ükski erakond ei taha lammutada solidaarset ravikindlustust ja kõik soovivad tugevdada perearstisüsteemi. Kahjuks ei luba keegi tervishoiule rohkem raha, et kas või neid kahte soovi täita saaks. Mõistagi toob hääli lubadus pensionärile rohkem raha kätte anda, aga pärast valimisi tulevad needsamad pensionärid esimese asjana nõudma arstiabi paremat kättesaadavust. Ja seda ei saa riik enam korraldada, kui maksuraha on laiali jagatud.

06.02.2019 08.02.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto