Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
29.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! (33) Eesti Eestlased tekitavad koroonaviiruse tõttu välismaal õudu (18) IT-sektor andis majanduskasvule hoo sisse KOHALIK VAADE. Leedu läks viiruse pärast paanikarežiimile (1) Volikogu esimehel liiga suur palk ja liiga vähe tööd Majandus Tallink alustas sadamasõda Börsidel käib veresaun «Merendusel pole rahvust, kuid riikidel on huvid» Välismaa KOHALIK VAADE. Leedu läks viiruse pärast paanikarežiimile (1) Ankara mängib Euroopa pudelikaelaga Calvini kodukirikus toimub katoliku missa USA saab esimese naiseriväelase Hädas Türgi pöördus NATO poole Vene ekspert: Erdoğan kaupleb Putiniga (3) Hispaania astus ajaloolise sammu võitluses libauudistega Arvamus Eesti ärielu kolm musketäri (1) Kultuur Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige (2) Sport Gunnar Männik: kas lugupeetud VO2 max aitaks sportlast? Ferrari jääb Mercedesest hooaja alguses maha EKSKLUSIIVINTERVJUU ⟩ Kuidas võitsid püss ja suusad Dorothea Wiereri südame? Kliima Metsamulda talletunud süsinikku ei tohi alahinnata (3) Merendus «Merendusel pole rahvust, kuid riikidel on huvid» AK Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige (2) Juurikas. Sigaretid ja viinad ja kirglised naised Arter Noorus ongi hukas! Ropendab nagu voorimees (3) Algaja poliitbroileri mure Seentest ülikond, koolnukomposter – matusekombed on muutumas Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige (2) Film "Parimad aastad me elus": prantslased teevad ka vanadekodust ja Alzheimerist midagi elegantset Kuidas teha porgandist külmsuitsulõhet? Kuidas Tiidrek Nurme riskide kiuste imelise tulemuse tegi (1) Maailma viimane suur seiklus. Budapest-Bamako ralli ehk hullumeelne retk Aafrikasse Käbi on Eesti teemant Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Alatskivi ausamba tuntud ja tundmatud sõdurid

3 min lugemist
Mälestussamba avamisele 1928. aasta 26. augustil kogunesid suured rahvamassid. FOTO: Erakogu

Läinud suvel möödus üheksakümmend aastat Vabadussõja mälestussamba püstitamisest Alatskivile. Nagu toona kirjutati, hakati juba varsti pärast sõja lõppu astuma samme, et «ühisel jõul nende mälestuse eest hoolitseda, kes isamaa ja vabaduse eest verd on valanud ja külma kodu leidnud».

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Esimese osa mälestussamba rajamiseks vajalikust kapitalist kogus kokku Alatskivi demobiliseeritud sõjameeste ühendus, kuid pärast liidu likvideerimist 1925. aastal jäi ettevõtmine mõneks ajaks soiku. Kolme aasta pärast asutati aga Alatskivi ja Kavastu valla seltsi ühisel nõupidamisel samba püstitamise komitee, mis asus koguma puuduolevat raha ning pidama läbirääkimisi kujur Voldemar Mellikuga.

Mälestussammas avati pidulikult 1928. aasta 26. augustil suurejoonelise rahvapeoga. Kohal viibinud ajalehereporteri sõnul oli keskpäevaks Alatskivile kogunenud tuhandeid huvilisi ligidalt ja kaugelt. Nagu toonastes lehelugudes märgitakse, olid mälestussamba graniitalusele kinnitatud pronkstahvlil kirjas Vabadussõjas langenud Alatskivi ja Kavastu vallast pärit 29 sõduri nimed.

28.02.2020 29.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto