R, 9.12.2022

Visa tenniseneiu vinnas end murede küüsist tagasi koondisse

Indrek Raudkivi
, reporter
Visa tenniseneiu vinnas end murede küüsist tagasi koondisse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Maileen Nuudi.
Maileen Nuudi. Foto: Tairo Lutter

Kolme aasta eest komeedina Eesti tennisetaevasse lennanud Maileen Nuudi (18) on mullused mured seljatanud ja Eesti Fed Cupi naiskonnas tagasi.

Kõigest 15-aastase tüdrukuna end riigi esinduskoosseisu murdnud Nuudi sai tuleristsed, kui alistas koos Anett Kontaveidiga paarismängus Türgi duo. Ka järgmisel, 2017. aastal oli Nuudi kodusel Fed Cupi turniiril Kontaveidiga paaris ja näitas noore mängija kohta väga küpset mängu. Jagu saadi nii Bulgaariast kui ka Iisraelist, napilt alistuti vaid tugevale Serbiale. Nuudi teenis usalduse ka üksikmängus, kus tuli tunnistada kümme aastat vanema austerlanna Tamira Paszeki (elu kõrgeim WTA edetabelikoht 26.) paremust.

Kuid mullu tulid teel tippu ette esimesed suuremad käänakud. 2018 kujunes Nuudile tõeliseks katsumuste aastaks. Küll oli neiu kimpus viirushaigusega, seejärel segas randmevigastus, mis sundis isegi operatsioonilauale heitma, ning viimati häiris seljahäda. Kuid lühikese aja jooksul tekkinud kolm tõsist terviseprobleemi ei ole sihikindlat tennisepiigat murdnud.

Mängida, mängida ja veel kord mängida

«Loomulikult oli raske, kuid allaandmismõtteid pole küll kunagi pähe tulnud. Tahan nii väga võistelda ning praegu olen õnneks täiesti terve. Nii tore on jälle mängida ning koondist esindada!» pakatas Nuudi positiivsusest.

Juba ligi seitse aastat Nuudit juhendav Mihkel Koppel kinnitas, et eelmisel aastal tuli tõesti ette rohkelt draamat. «Vaevalt sai üks vigastus välja ravitud ja paaril turniiril käidud, kui kohe järgnes uus tervisest tingitud võistluspaus. Maileenil õnnestus mängida tavatult vähe turniire ja needki vaid kodu lähedal, peamiselt Soomes. Õnneks sai ta sügisel Portugalist ka mõned väärt võidud, need andsid positiivset emotsiooni ja jaksu juurde. Vahetus ka füüsilise ettevalmistuse treener,» rääkis Koppel, pidades silmas Kristjan Prüüsi.

Loomulikult oli raske, kuid allaandmismõtteid pole küll kunagi pähe tulnud.
Maileen Nuudi

(Lähi)tulevikuks on Nuudi igatahes selged sihid maha märkinud. «Pärast Fed Cupi harjutan kuu aega kodus, siis on plaan minna Ameerikasse. Tahan võimalikult palju võistelda. Selle aasta eesmärk on jõuda 25 000 euro suuruse auhinnafondiga turniiridele ja aasta lõpuks omada WTA punkte,» sõnastas Nuudi soovid. «Samas tuleb alguses otsida just 15 000-euroseid võistlusi, et üldse turniirile peale saaks. Punktid lubavad mul alustada kvalifikatsioonist, mis teeb selle karussellitamise eriti keeruliseks.»

«Sellest aastast punktisüsteem muutus ja nii teeme plaanid ainult selle järgi, millistele võistlustele peale saame,» kinnitas Koppel hoolealuse sõnu. «Märtsis läheme ookeani taha ning võistleme Mehhikos ja USAs.»

Maileen Nuudi (vasakul) koos Anett Kontaveidiga paari aasta eest ennast ja kodupublikut rõõmustamas. FOTO:
Maileen Nuudi (vasakul) koos Anett Kontaveidiga paari aasta eest ennast ja kodupublikut rõõmustamas. FOTO: Foto: Tairo Lutter

Mõte: teine treener piiri tagant?

«Nagu mullugi, otsime koos treeneri Mihkel Koppeliga võimalust mõneks ajaks kaasata välismaalt ka teine abiline,» kergitas Nuudi veidi saladuseloori. Kuid lisas otsemaid: «Samas on seal väga palju lahtisi otsi. Võistluskalender, laagrite täpne aeg ning isegi nende kohad – kõik on praegu lahtine. Tegelikult seame ikkagi tegevuse puhtalt võistluste toimumise järgi.»

Eesti koondise taustajõudude koosseisus parasjagu samuti Poolas viibiv Koppel ütles, et Nuudi treeningukavas on pööratud enim tähelepanu füüsilisele ettevalmistusele. «Maileen on väga positiivselt meelestatud, kuid kõige tähtsam on püsida terve ja palju võistelda,» lausus Koppel.

Eile naasis Nuudi sinimustvalge lipu alla, täites varasemast juba tuttavat ülesannet: moodustas koos Eesti parima naistennisisti Kontaveidiga Fed Cupi paari. Paraku tunnistati otsustavas duellis Bulgaariaga Isabella Šinikova ja Viktoria Tomova 6:2, 6:2 paremust.

Eesmärk nihkus kaugemale

Eesti naiskond kaotas Fed Cupi tsooniturniiril Poolas alagrupi esimese ja kõige tähtsama lahingu Bulgaariale 1:2.
Valeria Gorlatš (edetabelikohata) alistus Isabella Šinikovale (WTA 251.) 6:7, 3:6, Anett Kontaveit (20.) viigistas Viktoria Tomovast (158.) 6:1, 6:7, 6:1 jagu saades üldseisu, kuid paarismängus pidid Kontaveit ja Maileen Nuudi Šinikova-Tomovale 2:6, 2:6 alla vanduma. «Võimalusi oli igas mängus,» sõnas koondise kapten Märten Tamla. «Loomulikult: Valeria võit olnuks kõva eneseületus. Paarismängus oli aga palju tähtsaid punkte, geimpalle, mis kõik läksid vastastele.»
Täna kohtub Eesti Rootsi ja homme Ukrainaga – mõlemad on Bulgaariast kõvemad pähklid. Et täita turniiri eel seatud eesmärk ja jääda esimesse tugevusgruppi püsima, tuleb seega ilmselt alistada A-grupi viimane naiskond ehk eelduste järgi Caroline Wozniackita Taani.
Tamla ei tahtnud spekuleerida, millises koosseisus Eesti täna-homme mängib. «Õhtul teeme koosoleku ja arutame, kuidas enesetunne kellelgi on. Selle põhjal otsustame.»
Viljar Voog

Märksõnad
Tagasi üles