Hiinlased tunglevad Tallinna vene keelt õppima

Vene keele kursused Tallinnas sobisid Aasia tudengitele (vasakult) Sherry Chanile, Baivie Chiule, Tse Wai Yule, Jiawen Chenile, Tang Ho Waile, Ho Tsun Tole ja Tsang Hin Yung Johnile väga hästi, sest koduülikoolis oli neil pikk talvevaheaeg. FOTO: Tairo Lutter

Aasia tudengitele meeldib Eestis, sest vene keelt õpetatakse siin inglise keele baasil ja ka tänaval saab keelt oma kõrvaga kuulda.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Miks peaks keegi Hongkongist või Hiinast lendama krõbekülma Eesti talve, et õppida vene keelt? Jah, just vene, mitte eesti keelt. Ometigi oli selliseid inimesi rohkem, kui Tallinna Ülikooli jaanuaris korraldatud talvekoolis kohti leidus. Kõige rohkem osalejaid oligi talvekoolis just vene keele kursusel ning eriti suur huvi selle vastu oli Hongkongi tudengitel.

«Minuga ühes ülikoolis õppiv eesti sõber oli väga üllatunud, kui kuulis, et tulen vene keelt õppima Tallinna. Et see olevat nii veider valik,» rääkis Hiina Jiangsu ülikoolis õppiv Jiawen Chen. Samasuguse jahmatusega võttis tütre otsuse vastu ka ta ema. «Emale tegi nalja, et ma tahan veeta terve kuu riigis, kus kokku on sama palju inimesi kui meil kesklinnas,» rääkis neiu.

Huvi vene keele vastu tekkis tal paari aasta eest ja tal on kindel plaan minna ka Venemaale. «Aga mul on vaja väga head põhja alla ja sellepärast ma siia tulingi,» selgitas hiinlanna.

06.02.2019 08.02.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto