L, 23.09.2023

Universaalsed teemad, ootamatu tegevuspaik

Heili Sibrits
, kultuuritoimetuse juhataja
Facebook
Comments
Tõsise komöödia «Mulla all» tegevus toimub kalmistul. Apollo kinosaalis mängitavad Ain Mäotsa lavastuses teevad rollid Carmen Mikiver, Saara Nüganen ja Ott Raidmets.
Tõsise komöödia «Mulla all» tegevus toimub kalmistul. Apollo kinosaalis mängitavad Ain Mäotsa lavastuses teevad rollid Carmen Mikiver, Saara Nüganen ja Ott Raidmets. Foto: Robert Lang

Oma unistustega tuleb olla ettevaatlik, sest need kipuvad täide minema, tõsi, väiksema või suurema nihkega. Nii on täitumas üks minu soove: teatrit saab nüüd vaadata sama mugavatelt toolidelt kui kino, sest teatrit tehaksegi kinos. Ainult et õnnestunud teatriõhtuks mugavatest toolidest ei piisa, neist tähtsam on siiski lavastus, valitud materjal ja lavastuskeel, näitlejad ning veel tuhat pisiasja.

Apollo «Mulla all» suudab õnneks täita nii mõnedki nimetatud tingimused; vapustavat teatrielamust ma vaatajatele ei luba, aga täitsa OK õhtut küll.

Ain Mäeotsa lavastatud tüki «Mulla all» tegevus toimub täiesti tavalisel kalmistul. Ühel kenal päeval ilmub surnuaiale noor neiu, seljakott seljas, ja avaldab soovi kandideerida vabale töökohale, sest tal olevat raha vaja. Kahevaatuselise loo käigus selgub, et kummalise nimega neiul on lisaks rahateenimisele kalmistul viibimiseks veel üks põhjus.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles