Sisukord
Maailm
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Hiinlaste vandliihalus tekitas Siberis mammutipalaviku

3 min lugemist
  • Pärast elevandiluuga äritsemise keeldu on hinda läinud mammutivõhad.
  • Hiinas makstakse ühe mammutivõha kilogrammi eest ligi 880 eurot.
  • Jakuutias on see kaasa toonud mammutiluude palavikulise otsimise.
Prokopi Nogovitsõn näitab oma koduhoovis mammuti skeletti, mille mehe sõbrad leidsid Põhja-Jakuutiast, kuid mida neil võhkade puudumise tõttu ei õnnestunud maha müüa. FOTO: MLADEN ANTONOV/AFP/Scanpix

Kükitades oma lumises tagaaias puidust osmiku juures, kergitab Prokopi Nogovitsõn halli presentkatet ja võtab selle alt välja taldrikusuuruse selgroolüli – osa mammuti skeletist.

«Sõbrad leidsid selle põhjast ja tahtsid seda maha müüa,» räägib mees, kes elab Ida-Siberis ühes Jakuutia külakeses. «Aga sellel pole võhku, nii et keegi ei tahtnud seda.»

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Kõrge kvaliteediga mammutiluu ühe kilogrammi eest võib Hiinas saada ligi 880 eurot: Põhja-Jakuutia elanike jaoks on see kohati ainus viis rahalise kindluse saavutamiseks, sest piirkonnas napib töökohti ja kliima muudab põlluharimise võimatuks.

«Praegu on mammutipalavik,» lausub üks võhakütt, kes on tegutsenud loa alusel enam kui kümme aastat, kuid valdkonna praeguse häguse staatuse tõttu ei soovinud oma nime avaldada.

08.02.2019 11.02.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto