Sisukord
Maailm
Postimees

Itaalia ajas riius prantslastega pilli lõhki

2 min lugemist
  • Prantsusmaal hõõgub tüli nii kirde- kui ka kagunaabriga.
  • Itaalia liidrite soe sõprus kollavestidega sundis Pariisi saadikut koju kutsuma.
  • Saksamaaga hoiab suhteid pinevil ebaselge positsioon Nord Stream 2 asjus.
Itaalia Põhjaliiga juht ja siseminister Matteo Salvini telestuudios ekraani taustal, millel naeratab Prantsuse president Emmanuel Macron: riikidevahelises sõnasõjas on Salvini muuhulgas väljendanud lootust, et naaberriigis vahetub liider. FOTO: imago/Italy Photo Press/Scanpix

Itaalia asepeaministrite mestiheitmine Prantsusmaal meeleavaldusi korraldavate nn kollavestidega päädis diplomaatilise tüliga, mida Pariis nimetab eranditult kõige tõsisemaks alates Teisest maailmasõjast. Oma saadiku Roomast koju konsultatsioonidele kutsumine pani vähemalt korraks Matteo Salvini ja Luigi Di Maio lepituskätt otsima.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kui saapamaa populistliku valitsuse parteide liidrite, Viie Tähe Liikumise juhi Di Maio ja Põhjaliiga esimehe Salvini toetusavaldused Prantsusmaa tänavatel valitsust sarjavatele kollavestidele on president Emmanuel Macronile pinnuks silmas olnud juba ammu, siis karikas jooksis üle sel nädalal, kui Di Maio käis meeleavaldajatega isiklikult kohtumas.

Itaalia asepeaministri sõnul oli eesmärk valmistada ette ühisrinnet maikuisteks Euroopa Parlamendi valimisteks. Prantsusmaa kirjeldas külaskäiku kui mitteaktsepteeritavat provokatsiooni.

08.02.2019 11.02.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto