Sisukord
Maailm
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Läti peaminister: pangandussüsteem on osa strateegilisest julgeolekust

5 min lugemist
  • Läti vastne peaminister prognoosib viie erakonna koalitsioonile stabiilsust.
  • Arturs Krišjānis Kariņš näeb valupunktidena haridust, tervishoidu ja majandust.
  • Omakeelne haridus ja musta raha keelamine on osa strateegilisest julgeolekust
  • Läti ülesanne on meenutada Euroopale, et Venemaa on julgeolekuoht number üks.
Lõunanaabrite liivi juurtega valitsusjuht Arturs Krišjānis Kariņš vastas Postimehe ajakirjaniku küsimustele Tallinnas Läti saatkonnas. Sarnaselt oma eelkäijatega rõhutas ta vajadust jätkata tihedat koostööd Eestiga. FOTO: Remo Tõnismäe

Kuigi Läti vastne peaminister Arturs Krišjānis Kariņš tunnistab, et esindab viie partei valitsuse juhina kompromisslahendust, prognoosib ta kolme kuu pikkuse ponnistuse tulemusel sündinud koalitsioonile stabiilsust. Käised kääritakse üles haridus- ja majanduspoliitika edendamisel, mida valitsusjuht näeb idast tuleva ohuga võitlemisel peamiste hoobadena.

Tellijale

Valitsuse moodustamise teekond on olnud üsna konarlik. Kas tunnete, et olete jõudnud jätkusuutliku lahenduseni ja saavutanud olukorra, kus kõik erakonnad on rahul?

Jah, saavutasime viie partei koalitsiooni, mis ei ole Lätis just kuigi tavaline. Pärast esimese ja teise katse luhtumist pöördusid ülejäänud neli erakonda isiklikult minu poole ja palusid mul valitsus moodustada.

08.02.2019 11.02.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto