Sisukord
Tartu Postimees
Postimees

Eripensionär ei saa pensionäridele mõeldud soodustusi

2 min lugemist
Tšornobõlis oldud aja eest varem pensionile jäänud Urmas Raual pole kasu pensionitunnistusest ega represseeritu kaardist – PPA silmis pole Raud pensionär. FOTO: Margus Ansu

Urmas Raud on 61-aastane tartlane, kes sai ligi kolm aastat tagasi pensionile, kuna käis kaheksakümnendate teisel poolel koos ligi 5000 Eesti mehega Tšornobõli tuumajaama plahvatuse tagajärgi koristamas. Ta justkui on riigi silmis pensionär, aga ei ole ka: Raud ei saa ID-kaarti ja passi taotlemisel politsei- ja piirivalveametist (PPA) pensionärile mõeldud soodustust, vaid peab maksma täishinna.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Urmas Raud on 61-aastane tartlane, kes sai ligi kolm aastat tagasi pensionile, kuna käis kaheksakümnendate teisel poolel koos ligi 5000 Eesti mehega Tšernobõli tuumajaama plahvatuse tagajärgi koristamas. Kuigi ta justkui on riigi silmis pensionär, siis ei ole ka – Raud ei saa ID-kaarti ja passi taotlemisel politsei- ja piirivalveametist pensionärile mõeldud soodustust, vaid peab maksma täishinna.

Mu pension on ligi 300 eurot, sellest 50 eurot maksta passi ja ID-kaardi taotlemisele võtaks kuuendiku sissetulekust, sõnas Urmas Raud.

13.07.2020 14.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto