E, 3.10.2022

Mäesuusakuninganna karjääri viimasest sõidust: olümpia oli selle kõrval käkitegu!

Legendide viimane vaatus
Merili Luuk
Mäesuusakuninganna karjääri viimasest sõidust: olümpia oli selle kõrval käkitegu!
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Lindsey Vonn lõpetas karjääri pronksmedaliga. FOTO: Christian Hartmann
Lindsey Vonn lõpetas karjääri pronksmedaliga. FOTO: Christian Hartmann Foto: Christian Hartmann

Kui Lindsey Vonn (34) esimest korda mäele läks, pani treener talle hüüdnimeks Kilpkonn. Praegu kutsutakse naist teisiti – Mäesuusakuningannaks. Neljakordne MK-sarja üldvõitja teenis oma 19-aastase karjääri jooksul rekordilised 82 etapivõitu ning sinna kõrvale kaks maailmameistritiitlit ja ühe OM-kulla. Ameeriklanna karjääri viimane sõit, Åre MMi kiirlaskumine, tõi pronksmedali.

Alles nädala alguses elas niigi põlvehädaga võitlev Vonn üle trauma, kui kukkus ülisuurslaalomis valusalt. Pärast mäel tohterdamist suutis ta siiski omal jalul finišisse jõuda ning põlvedki jäid seekord imekombel terveks. «Isegi kui komistad ja kukud, ei tähenda see, et sa ei võiks jälle püsti tõusta,» ütles ta.

Sellist mõtteviisi ongi Vonn oma pika karjääri jooksul kasutanud. Küll on purunenud õlavarreluu, küll korduvalt (!) põlve ristatisidemed, kuid ameeriklanna on visalt vastu pidanud. Veebruari alguses teatas ta aga, et keha on siiski liialt vintsutada saanud ning MM jääb kindlalt tema karjääri viimaseks.

«Ma olen alati imestanud, kust ta selle jõu võtab. Ütlesin talle, et mine sõida rada läbi ja naudi. Ta vastas: «Ma lähen täispangale!»» rääkis Vonni õde Karin Vildow AFP-le.

Märksõnad
Tagasi üles