Sisukord
Eesti
Postimees

Alluvad heidavad linnajuhile ette autoritaarset juhtimist

6 min lugemist
Alluvad kasutavad kultuuriameti juhist Aini Härmist rääkides sõnu «töökius» ja «alandamine». Härm ise neid hinnanguid kommenteerida ei soovi.  FOTO: Jaanus Lensment

Tallinna kultuuriameti juht Aini Härm on alluvate sõnul koloriitne kuju – kui olukord nõuab, sõimab töötajaid teiste ees idioodiks, kui valimised tulekul, keeldub panemast allkirja paberile, mida tema alla kuuluv muuseum hädasti vajab. Härm ise lükkab süüdistused tagasi.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Aini Härmi alluvad väldivad ajakirjanikuga telefoni teel suhtlemist. Nii igaks juhuks. Selle asemel kohtume ühes vanalinna keldribaaris.

«Siin ei käi niikuinii keegi,» selgitavad praegused töötajad kohavalikut. Kuna mõni üksik uitaja on baari siiski ära eksinud, võtame kasutusele ettevaatusabinõud.

Veel enne lauda istumist lepime kokku, et keegi meist ei ütle kõva häälega välja «kultuuriamet», rääkimata selle juhi nimest. Kutsume teda «hundiks».

See võtab ilmekalt kokku, mismoodi näevad alluvad oma ülemuse juhtimisstiili. «Nagu hirmuvalitsus, kus kehtib nõukogude mentaliteet,» ütleb üks endine töötaja.

13.02.2019 15.02.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto