Sisukord
Arvustused
Postimees

Tsirkust ja leiba!

3 min lugemist
Birgit Landbergi lavastuses «Titaanide heitlus» teevad jõu- ja ilunumbreid Henrik Kalmet, Kristjan Lüüs, Sander Rebane ja Kaarel Targo. FOTO: Siim Vahur

Kinoteatri «Titaanide heitlus» on tegijate sõnul poliitiliselt ebakorrektne võimukomöödia, kus lavale astuvad neli noort, ambitsioonikat ja võimujanus meest, et pidada maha võitjatevääriline lahing. Dramaturg Paavo Piigi ja lavastaja Birgit Landbergi lavastuse tutvustusega ei saa sajaprotsendiliselt nõus olla.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Laval on tõesti neli meest – Henrik Kalmet, Kristjan Lüüs, Sander Rebane ja Kaarel Targo –, kes vastavad peaaegu kirjeldusele, nad on laval nii nemad ise kui ka esitavad Eesti poliitikute parodeeritud portreesid. Kuid poliitilist ebakorrektsust pole ses lavastuses küll kübetki näha, nagu ka janu ja võimu, mida tegijad saaksid omavahel jagada või mille pärast võidelda.

Oma sõbraliku tögamishuumori poolest on Birgit Landbergi «Titaanide heitlus» sarnane tema hittlavastusega «Peks mõisatallis» (väga soovitan!). Ent kui Mustas Kastis otsiti vastust küsimusteele, kes on eestlane ja miks me kannatame, siis Kinoteatri lavastuse fookus laguneb laiali nagu liiga kuivast liivast ehitatud loss.

14.02.2019 16.02.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto