Sisukord
Poliitika
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Vakra mäng mõneks ajaks läbi

4 min lugemist
Rainer Vakra FOTO: Eero Vabamägi

Kolmapäeval avalikuks tulnud kahtlus, et seni kõrge lennuga poliitiku, Sotsiaaldemokraatliku Erakonna juhatuse liikme ja riigikogu keskkonnakomisjoni juhi Rainer Vakra enam kui 15 aastat tagasi kaitstud bakalaureusetöö võib olla plagiaat, tähendab, et Vakral tuleb järgmised aastad poliitikas madalamas liigas mängida.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Vakra peitis end eile ajakirjanike eest ja nii jäid saamata vastused hulgale küsimustele. Mitu küsimust ei puuduta aga ainult Vakrat ennast, kuigi põhiline küsimus on siiski, mis saab tema poliitikukarjäärist.

Kas Vakra on nüüd poliitiline laip?

Rainer Vakra on valinud taktika eitada plagieerimist, kuigi Eesti Ekspressi esitatud tõendid viitavad pigem, et suur osa tema lõputööst kattub üks-ühele Säästva Eesti Instituudi toona veel ilmumata raportitega, mille saatis talle diplomitöö juhendaja. Vakra poliitiline karjäär sõltub nüüd palju sellest, mida otsustab Tallinna Ülikooli komisjon, mis plagiaadisüüdistust kontrollima hakkab. Komisjon võib otsustada laias plaanis kolme moodi:

14.02.2019 16.02.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto