Veinimess tegi maakerale tiiru

"Veinimessil käis tänavu üle kahe tuhande veinihuvilise," ütleb kaheksandat korda peetud veinimessi üks korraldajaist, Eesti Sommeljeede Assotsiatsiooni president Kristjan Markii. FOTO: Henry Śevtśenko

Läinud nädal tõi Tallinna Kultuurikatlasse veinimessile kokku tuhatkond veinimaja üle ilma. Arter tegi ühe korraldaja, sommeljee ja Eesti Sommeljeede Assotsiatsiooni presidendi Kristjan Markiiga messil maitsmistiiru ning uuris välja, millised tuuled veinimaailmas puhuvad.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Igaühele ukselt isiklik veiniklaas spetsiaalse kotikesega kaela ja nii ta läheb: üle kuuekümne leti, kus huvipäraseid veine maitsta. Sommeljeele on see midagi töölaagrisarnast, veinisõbrale nagu hariv meelelahutus. Messiboksides on vanade Euroopa veinimaade klassikat, aga ka siitsamast Eestist pärit üllatusmaitseid ja Hiinast toodud veinieksootikat. Aga mitte ainult. Tutvustatakse ka Häädemeeste vett, siidrit ja kangemat napsi. Kohal on Alutaguse meierei – teadaolevalt ainus Eestis, mis teeb (hallitus)juustu pastöriseerimata piimast.

Üksluisuse üle ei saa kurta ja see on rahva maitsemeele arendamiseks pigem hea. «Tänavuse maaletoojate väljapaneku ja ekstra kohale sõitnud veinimeistrite loominguga võib maakerale tiiru peale teha. Veine tuli kokku igast maailma nurgast, igale maitsele ja igast trendist – sellest saaks terve raamatu kirjutada. Minulgi oli uudistamist tublisti,» tähendab viiel korral Eesti ja korra Baltimaade parima sommeljee auhinna võistlustelt koju viinud Kristjan Markii.

15.02.2019 18.02.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto