KOHALIK VAADE. Antonio Tajani mässis natsionalismi ELi lipu sisse

Euroopa Parlamendi itaallasest president Antonio Tajani eelmisel pühapäeval kohe Sloveenia piiri ääres asuvas Triestes, kus mälestati Jugoslaavia partisanide Teise maailmasõja järel toime pandud itaallaste massimõrva Istrias ja Dalmaatsias.  FOTO: Stefano Cavicchi/Lapresse/Zuma Press/Scanpix

Euroopa Parlamendi itaallasest president Antonio Tajani kuulutas rahvahulga ees: «Elagu Itaalia Istria, elagu Itaalia Dalmaatsia!». Ka kõige hullem euroskeptik poleks suutnud Sloveenias ja Horvaatias teha oma sõnadega suuremat kahju Euroopa Parlamendi mainele ning Euroopa Liidu (EL) ideaalidele.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Peatsete Euroopa Parlamendi valimiste eel kulutab Brüssel palju raha oma maine parandamiseks. Nad veavad lennukitäite kaupa ajakirjanikke ja Instagrami-staare Brüsselisse, et tutvustada neile vaba Euroopa suurepäraseid võimalusi. Euroopa mainekujundajad püüavad igati inimestele näidata, kui olulist osa mängib EL nende elus, nii et nad läheks mais europarlamenti valima ja annaks sellega Brüsselile legitiimsuse.

15.02.2019 18.02.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto