Sisukord
Muusika
Postimees
28.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! (33) Eesti Koroonaviirus jõudis Eestisse Riia kaudu Iraanist (1) «Meil ei ole hädaolukorda ega kriisi – on oht» (5) Reisijatel tasub olla valmis lisakulutusteks Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks (1) Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Katri Raigi suhtes ei alustatud kriminaalmenetlust Sajuses Lõuna-Eestis viibib teede lumest puhastamine Majandus Maitsesuitsu keelamine toob salakauba tagasi (3) Liviko juht: Laua Viinal on eestlaste mandaat (12) Eestlaste sularaha hakkab ringlema läbi USA turvafirma Linnahalli rahastajad tahtsid ka Estonian Airi (1) Välismaa Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks (1) Tšetšeeni blogija pääses tapmiskatsest eluga Kesk-Inglismaa üle ujutatud, uus torm tulekul Kreeka protestides sai viga üle 60 inimese Austria näitab eeskuju kahe äärmuse valitsusega (3) Johnson ähvardab suvel kõnelused ELiga katki jätta Süüria opositsiooniväed vallutasid tagasi olulise linna Arvamus Kairi Kreegipuu: mesilase enesehinnangust sotsiaalteadlase pilguga (3) Juhtkiri: koroona koduõuel Margus Parts: kommunistid Central Parkis (29) Evald Übi: milleks meile miljonilinn Tallinn? (2) Andrei Kuzitškin: Vene topeltkodakondsus kui Kremli relv (1) Andrus Karnau: kingitus Tallinkile (4) Meie Eesti Aleksei Lotman: looduse hävitamine on enesetapjalik ja amoraalne (3) Mihkel Kunnus: eetilised dilemmad ei kao keskkonnateadmiste kasvades (1) Helle Mäemets: majanduskasvu muutuv mõte (2) Kultuur Just neid lavastusi soovitavad eksperdid Enno Halleki elurõõm ja mängulisus Õõvastav õudusdraama Sport Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Profipoksi eripära – igal külal on oma tšempion Tallinn Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Tartu Monica Rand ja Madis Lepajõe: kaks tegusat koalitsiooniaastat said läbi Kati Voomets: kuidas päriselt raha koguma hakata? Hiinalinna potipõllumeestele tuleb sel aastal kevad teisiti Tartlased panevad ka lähivaldade elanikud ringi väntama Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Metsatöll: Meie ansamblist on kujunenud omamoodi subkultuur

10 min lugemist
Metsatöll erariietes. Vasakult: Tõnis Noevere (trummid), Lauri Õunapuu (torupill, laul, kitarr, kandled, viled ja muud rahvapillid), Markus Teeäär (laul ja kitarr) ning Raivo Piirsalu (basskitarr ja laul). FOTO: Sander Ilvest

Eesti kõigi aegade edukaim metal-grupp Metsatöll saab 23. veebruaril 20 aastat vanaks. Selle tähistamiseks annab Metsatöll sama päeva õhtul suure kontserdi Tallinna klubis Rock Cafe ning avaldab albumi «Katk kutsariks», mis on täispika stuudioplaadina ansamblil järjekorras seitsmes. Suursündmuse eel tuli minuga vestlema Metsatöll täies koosseisus: laulja ja kitarrist Markus Teeäär, multiinstrumentalist Lauri Õunapuu, basskitarrist Raivo Piirsalu ning – grupi uusim ja noorim liige – trummar Tõnis Noevere.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Metsatöllu eelmine album «Karjajuht» ilmus juba viis aastat tagasi. Mis te vahepeal tegite?

Õunapuu: Meil oli pärast «Karjajuhi» ilmumist mitu pikka kontserditurneed, lisaks väike muutus koosseisus... Lugusid, mida teha, on salves olnud küll, aga võtsime nende salvestamiseks natuke aega.

Teeäär: Siin oli vahepeal üks aasta, kui andsime 107 kontserti, millest umbes 90 välismaal. Ja kui sul on keskeltläbi umbes igal teisel-kolmandal päeval kontsert, siis selle kõrvalt ei kirjuta ega salvesta suurt midagi.

Piirsalu: Meil oli vaja natuke hinge tõmmata. Ja kuna seoses eelmise trummariga kippus bändi sisekliima natuke logisema, vajasime uue albumiga väljatulekuks rohkem aega. Nüüd, kui saime koosseisu uuesti paika, tuli materjal hea hoo ja pauguga. Mulle tundub, et soovi korral võiksime siia ühe albumi kohe otsa tulistada, sest meil on varasalves padruneid veel küll.

«Karjajuht» oli albumina minu meelest teie senise loomingu parim. Mis tekitab ootusi uue albumi osas. Selle teine veebisingel, «Ballaad punastest paeltest», astub Metsatöllu senise loomingu peateelt natuke kõrvale...

Teeäär: Jah, selles palas kasutasime esimest korda kandva rolliga naissolisti. Varem on Metsatöllu loos «Surmamüür» teinud häälitsusi Kadri Voorand. «Ballaadis» taotlesime ilma iseloomuta, rahulikku, puhast, lihtsat eesti maanaise häält. Kusjuures Marta Laan pani stuudios esimese korraga – nagu professionaalne näitleja ikka – kohe sellise soorituse, nagu me soovisime. Ta ei ajanud asja ülemäära teatraalseks ega hakanud laulma nagu popmuusik.

Uue albumi ühes laulus on põhisolist Marko Matvere, teises teeb kaasa maailma ühe vanima folk metal'i ansambli Cruachan viiuldaja John Ryan. Varem ei ole me oma albumitel eriti külalissoliste ning -instrumentaliste kasutanud, kuid seekord tulid mõned lood niisugused, et justkui tingisid seda. Mõtlesime siis, mis meil ikka kaotada on.

Mina olen «Katk kutsariks» albumiga väga rahul. Hingamine on sellel nagu «Hiiekojal» (Metsatöllu 2004. aasta album – A. L.), aga emotsioon nagu «Äiol» (Metsatöllu 2010. aasta album – A. L.). Tegu on tempoka materjaliga, mis läheb paljuski juurte juurde tagasi.

27.02.2020 28.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto