T, 21.03.2023

Vilgub, krõpsub ja undab – riigikogu esimees teeb diskot

Villu Päärt
, reporter
Vilgub, krõpsub ja undab – riigikogu esimees teeb diskot
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Kristjan Vaarpuu (vasakul) kutsus Eiki Nestori vinüülplaatide keerutamise duellile Jõgevale Kosmose restorani.
Kristjan Vaarpuu (vasakul) kutsus Eiki Nestori vinüülplaatide keerutamise duellile Jõgevale Kosmose restorani. Foto: Sille Annuk

Kaks korda biitleid ja kolm korda The Rolling Stonesi, sots Eiki Nestori valimisüritusel Jõgeval ei kõssata sõnagi valimistest.

Pagana libe on. Tihe ja märg udu ripub Jõgeva kesklinna kohal. Üks punane Salvo kelk kriuksub mööda maad, kelgureisija on pargitud ema sülle. Minnakse kodu poole.

Kell, mis kõlab kui kirik, lööb üheksa mahlakat pauku.

Ei või olla, kas mõne kuu eest kirikuta Jõgevale riigikogus pühakoja ehituseks saadetud katuseraha on nii kähku mõjuma hakanud? Kell lööb!

Mõni minut varem keerab maja ette väikebuss, millel suur kleebis «Jüri Morozov».

Morozov oli kuni jaanuari lõpuni Mustvee vallavanem, siis hääletas volikogu ta maha, nüüd kandideerib ta riigikogu esimehe Eiki Nestori järel Jõgeva- ja Tartumaal sotside teise numbrina.

Nestorit sõidutav Audi A6 on otse trepis. Üleni mustas ülikonnas autojuht istub autos. Igavleb.

Kosmos algab teiselt korruselt

Jõgeva linna esindusrestoran Kosmos mäletab igasuguseid aegu, ka seda, kui päeval vonkles majas sööklajärjekord. Mäletab sardelle ja hapukapsast, dieethapukoort klaasides ja ilmselt ka õhtust uksehoidjat, kelle näole tõi kolmerublane rahatäht koorekirnu kallale pääsenud kassi ilme.

Märksõnad
Tagasi üles