Kalevipojad tunglesid Helsingis riigikogu valima

Taivo Vilo jõudis valima pärastlõunal. FOTO: Eero Vabamaegi/Postimees

Eesti suursaatkond Helsingis oli pühapäeval riigikogu valima tulnud eestlastest umbes ning sama võis oodata esmaspäevast. Käisid kõlakad mitmesajameetrisest inimketist ning suurest valimispeost. Tuleb oma silmaga üle vaadata.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kell 7.30 astume Tallinnas Helsingi laeva pardale, kus juba pikutavad unised Kalevipojad. Üks mehemürakas on lauale pannud kolm Alexandri õlut, mille avamiseni ta ei jõuagi. Sitke olekuga mees naudib turistide vahel magades magusat und kuni reisi lõpuni. Ta ei häiri kedagi ega lase ka ennast turistidest segada.

Kell 9.30 jõuame Helsingisse, proovin Taxifyga taksot tellida. Õnnestub! Vaid minutiga on sõiduk kohal, kuid vales kohas. Helistan taksojuhile ja jõuan teatada: «Hello, my name is Sander,» kui taksojuht mind katkestab: «Kuule, minuga võib eesti keeles rääkida.»

Kell 9.55 ootab Eesti saatkonna ees viis eestlast, kes omakeskis eilset «hullumaja» lahkavad. «Mu sõbranna ootas kolm tundi, poole kolmest poole kuueni,» ütleb üks naine. Ta oli silmanähtavalt pahane, teda häirib saatkonna töökorraldus, aga rahul pole ta ka e-hääletusega.

«Kas sedeliga hääletamine on siis kuidagi turvalisem?» küsib järjekorrakaaslane Aivo.

«Kiruda ju ikka tuleb, mis me muud teha saame!» on naisel vastus varnast võtta.

18.02.2019 20.02.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto