Jaanus Vool: ühiste jõududega Eesti terveks!

Erakorraline vastuvőtt.  FOTO: Urmas Luik

Ravijärjekordadest on kuulnud igaüks, paljud on seda ka omal nahal tunda saanud. Inimesed peavad arsti vastuvõtule pääsemist ootama kuude kaupa või siis tuleb oodata järgmise kuu algust, et saaks end üldse järjekorda registreerida. Pikad ravijärjekorrad teevad muret nii patsientidele, nende lähedastele kui ka tervishoiutöötajatele. Praegune olukord vajab lahendust, mis võimaldaks inimestel saada arsti juurde kiiremini.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Eestis kehtib solidaarne ravikindlustus. Igaüks annab palgapäeval oma panuse ühisesse fondi ning vastutasuks saadakse ravikindlustus, mis annab võimaluse saada «tasuta» arstiabi. Võiks eeldada, et vajaduse tekkides saab inimene oma ravikindlustust kasutada, aga nii see ei ole. Ravikindlustuse eest saab arstiabi vaid piiratud hulga arstide juures ja seetõttu tekivad ka ravijärjekorrad.

Lahendus on anda igale patsiendile võimalus valida endale sobiv arst ja raviasutus ning muuta haigekassa kindlustus garantiiks, et arstiabi hüvitatakse haigekassa hinna piires. Nii saavad abivajajad kiiremini arsti juurde, sest neil on palju suurem valik, millise arsti juurde minna. Peale selle lühenevad ravijärjekorrad ja inimesed saavad kiiremini terveks.

20.02.2019 22.02.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto