Sisukord
Eesti
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Kuidas kulutada 150 miljonit eurot nelja nädalaga?

3 min lugemist
  • Akadeemik Tarmo Soomere ja minister Mailis Reps arutlesid lisaraha üle teaduses.
  • Teadlasi on ärritanud ettepanek, et enamik lisarahast läheks ettevõtlusesse.
  • Eesti teadustoodangust tuleb 90 protsenti avalikust sektorist.
  • Euroopa keskmine näitaja on pool ja pool.
Teaduste Akaadeemia presidendi Tarmo Soomere sõnul tuleb osa lisarahast anda meie teaduse tippudele. FOTO: Sander Ilvest

Aeg ei peatu. Möödunud aasta lõpus allkirjad saanud suur ühiskondlik kokkulepe lubab aastaks 2022 tõsta teaduse rahastamise ühe protsendini Eesti sisemajanduse kogutoodangust.

Kuid juba nelja nädala pärast on kõige tulisemas hoos nii järgmise nelja aasta riigieelarve strateegia läbirääkimised ministeeriumite vahel kui ka märtsivalimiste järel moodustunud uue koalitsiooni läbirääkimised.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Selleks ajaks peab olema selgeks vaieldud, kuidas Eesti teadusse panustatav lisaraha kulutatakse ning kes võiksid olla need, kes suurenenud teaduseelarvest kõige rohkem kasu lõikavad.

Kaks ministrit, haridus- ja teadusminister Mailis Reps ning ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist, Eesti Teaduste Akadeemia president Tarmo Soomere, mitme ülikooli rektorid, tippteadlased, ettevõtjad ja ministeeriumiametnikud arutasid eile Toompeal teaduste akadeemia saalis, kellele ja kuhu teadusleppe järel lisandunud raha kõige rohkem vaja oleks.

Esialgu jäi jutt üldiseks ning võib üsna kindlalt ennustada, et suuremad piikide murdmised on alles ees.

20.02.2019 22.02.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto