K, 25.05.2022

Putini ihukaitsjad: Vene võimukandjad rikastusid surnute allkirju võltsides

Artiklisarja 2. osa
Roman Anin
, Ajakirjanik, Novaja Gazeta, OCCRP
Putini ihukaitsjad: Vene võimukandjad rikastusid surnute allkirju võltsides
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 3
Rjubljovka idüll: kunagisest Gorki-2 kanala piirkonnast sai luksusrajoon pärast seda, kui Venemaa president Vladimir Putin otsustas sealse Novo-Ogarjovo villa muuta maaresidentsiks. Pildil vaatab Putin residentsis 2012. aasta paraolümpiamängude judoturniiri. 
Rjubljovka idüll: kunagisest Gorki-2 kanala piirkonnast sai luksusrajoon pärast seda, kui Venemaa president Vladimir Putin otsustas sealse Novo-Ogarjovo villa muuta maaresidentsiks. Pildil vaatab Putin residentsis 2012. aasta paraolümpiamängude judoturniiri. Foto: Aleksei Druginin/Ria Novosti/Reuters/Scanpix

Nõukogude ajal polnud Venemaa praegu kõige kallimas, Moskvas asuvas elamupiirkonnas Rubljovkas midagi luksuslikku, kuid pärast Vladimir Putini ja tema käsilaste sinna kolimist on sellest saanud Venemaa rikaste ja mõjukate kant. See on aga saavutatud, tõmmates naha üle kõrvade kogu elu kohalikus kanalas töötanud inimestel.

Külas Gorki-2, mis andis nime kanalale – asutusele, millele kuulus kogu selle piirkonna maa –, on hulk vanu viiekorruselisi kortermaju, mis seisavad üksluistes ridades üksteise kõrval. Neid ümbritsevad miljardäride häärberid.

Märksõnad
Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Majandus
Maailm
Arvamus
Kultuur
Sport
Reis
Tagasi üles