Need teatritööd hinnati parimateks

Aasta lavastuse nominatsioon. Karl Laumets «Kalevipoeja» Vanemuise teatris. Fotol Kalevipoeg (vasakult, Karl Laumets) kohtub Soome tuuslariga (Karol Kuntsel). Ülal jutustaja rollis Anu Lamp.  FOTO: Gabriela Liivamägi/Vanemuine

2018. aasta sõnalavustusauhindadežürii esimees Jaak Allik ütleb, et sõnalavastuste žürii vaatluse all oli 124 möödunud aastal esietendunud draamalavastust. «Võrreldes 2017. aastaga, mille kaks-kolm lavastust («BB ilmub öösel», «Ivanov», «Praegu pole aega armastamiseks») võiksid pretendeerida sajandi saja lavastuse hulka kuulumisele, oli tase sel aastal tunduvalt ühtlasem,» kommenteerib Jaak Allik.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Loomulikult tegi see žürii töö raskemaks ning otsused langetati vaidluste ning korduvate ümberhääletuste tulemusena. Just taseme ühtluse tõttu võinuks väljavalitud viisikud žürii teistsuguse koosseisu puhul olla hoopiski teistsugused, sest tihti otsustas tulemuse vaid ühehäälne enamus. Mistõttu ennustust, kes väljavalituist laureaatideks osutuvad, on praegu üsna ilmvõimatu teha.

Kui tihti on räägitud, et auhinnajagamistel domineerivad väike- ja projektiteatrid, siis seekord tegid suured teatrid – Eesti Draamateater, Vanemuine, Tallinna Linnateater ja rõõmustavalt ka Vene Teater – üsna puhta töö. 28 lavastusest, kust leiti midagi nomineerimisväärset, kuuluvad 17 nende teatrite repertuaari. 24st nominatsiooni pälvinud näitlejast/lavastajast kuulub nende teatrite koosseisu koguni 20, kuigi nii mõnigi kord ka tööde eest väljaspool oma koduteatrit, ja vabakutselisi on vaid kaks.

28.02.2019 02.03.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto