Sisukord
Seefeld 2019
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

PM Seefeldis. Päev, mis jättis valusad küsimused õhku

3 min lugemist
Kurikuulsaks saanud dopingukontor Villa Edeltraud zum See, mis asub sadakond meetrit Austria koondise hotellist. FOTO: TAIRO LUTTER / PM/SCANPIX BALTICS

Austrias üleeile alanud, aadrilaskmiseks nimetatav dopinguskandaal, mis puudutab Eesti suusatajaid Karel Tammjärve ja Andreas Veerpalu, ootas veel päev hiljemgi alles lahendust. Ka teadmine, et kolm ülejäänud kinnipidamisasutusse toimetatud sportlast lubati vabadusse, ei lubanud teha mingeid järeldusi.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

«Austria sportlased ja Kasahstani esindaja tunnistasid veredopingu kasutamist ning andsid uurijatele igakülgset informatsiooni,» seisis Innsbrucki piirkonna prokuröri Hansjörg Mayri allkirjaga avalduses, mis jõudis eile õhtupoolikul Postimehe käsutusse.

Samas jäid vastuseta mitmed kõnealuste suusatajate ehk Aleksei Poltoranini, Dominik Baldaufi ja Max Hauke tulevikku puudutavad küsimused. Kas, millal ja kus õigusemõistmine nende üle jätkub? Kas nad võivad riigist lahkuda?

«Uurimise praeguses järgus puudub alus kahtlusaluste sportlaste kohtupidamise-eelseks vahistamiseks. Seetõttu nõustus süüdistaja nende vabastamisega, aga uurimine ei ole sellega lõppenud. Rohkem informatsiooni nende juhtumite kohta pole võimalik anda,» ütles Mayr.

28.02.2019 02.03.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto