Sisukord
Muusika
Postimees
02.03.2019
Eesti Kaks muserdatud meest pressikonverentsil Seefeldi koolimajas Dopinguarst Schmidt on skandaalidega juba harjunud (2) Emor prognoosib nappi valimisvõitu oravatele (148) Majandus Danske eelkäijat kahtlustati rahapesus juba 20 aastat tagasi Välismaa Euroopa püüab tehisintellekti ohjata (2) Ühendriigid panid bin Ladeni eest välja miljoni Arvamus Juhtkiri: Alaveri juhtimisel pimedusse (3) Postimees 2011. aastal: Veerpalu - tahan vabandada kõigi pöidlahoidjate ja lähedaste ees (1) Olver Laasi essee: üksindusega üksilduse vastu (1) Indrek Schwede: kuidas šotlased vihakõne ära keelasid. Mida on meil kõrva taha panna? (8) Tiina Paet: kiilas pea ja kiilas jää (1) Aastakümnetega loodu hävis sekunditega (8) Nädala plaat. Pärimusega reivi Aja auk. Rahuliku elu võimalikkusest Juurikas. Valija meelespea Kultuur Nädala plaat. Pärimusega reivi Aja auk. Rahuliku elu võimalikkusest Juurikas. Valija meelespea Sport Mitu meest, üks tee, nüüd kõigi peade kohal jeesuse rist (1) Kodu Kevadkülvi aeg on ukse ees AK Andres Adamson: kuidas valiti Vabadussõja ajal? Olver Laasi essee: üksindusega üksilduse vastu (1) Indrek Schwede: kuidas šotlased vihakõne ära keelasid. Mida on meil kõrva taha panna? (8) Tiina Paet: kiilas pea ja kiilas jää (1) Linnar Priimägi: sotsiaaldemokraadid tunduvad kõige suuremad parasiidid riigikogus (38) Selgeltnägijate tuleproov Ameerika moodi Nädala plaat. Pärimusega reivi Aja auk. Rahuliku elu võimalikkusest Juurikas. Valija meelespea Jelena Skulskaja: armastusest, vihkamisest ja - lahutusest (1) Arter Vali mind! Valimisreklaamide retro Justin Petrone: uut laadi väljamõeldis Liivlased teevad Riias renessanssi (1) VIDEO: Stressis? Saamatu? Õnnetu? Selle teraapia peale sa ilmselt veel polegi tulnud... Filmiarvustus «Hävitaja»: film, kus jälle ei tunne Nicole Kidmanit ära Talust tulnud maitsed Sõiduproov: Lendav vaip Citroën C5 Aircross. Kas tõesti sõidabki nagu lendav vaip? (1) Kuidas säästa selga ja randmeid, kui tuleb päev otsa arvuti taga olla? Roosa on väga mehelik värv! (1) Kaart: kellel jõukatest tallinlastel on oma tänav Meelelahutus Koomiks Sudoku

Aja auk. Rahuliku elu võimalikkusest

2 min lugemist
Mark Hollis FOTO: Kaader videost

25. veebruaril saabus Inglismaalt kurb uudis, et 64 aasta vanuses on surnud ansambli Talk Talk laulja Mark Hollis. Uudisele oli veel iseloomulik, et see ei leidnud mõnda aega ametlikku kinnitust. Nii mõneski mõttes iseloomustas selline asjade käik Mark Hollise karjääri tervikuna, see rihtis omal vabal tahtel mingisugusesse kadumisse, sellesse väga romantilisse ja ka modernistlike jääknähtudega (pop)kultuurifenomeni.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Talk Talk alustas 1980ndate alguses synth-pop-bändina, nende esimesed kaks plaati andsid maailmale sellised singlid nagu “Talk Talk”, “It’s My Life” ja “Such A Shame”. Mitte et neist Suurbritannias kohe läbilöögihitid oleksid saanud, pigem saabus mõningane tuntus mujal Euroopas. Synth-pop oli paljuski MTVga seondunud fenomen ja sellisena võiks justkui öelda, et kui tegid juba synth-pop’i kogu selles masinlikus sillerduses ja sädeluses, siis olid määratud saama rikkaks ja kuulsaks, mingisugune edasipürgivus ja edu oli selle muusikalisse DNAsse sisse kodeeritud. Talk Talk aga suhtus sellesse mudelisse ja võimalusse pisut tõrksalt. Meenutagem kasvõi sellist tõigakest, et Mark Hollis liigutas “It’s My Life’i” video algses versioonis suud meelega väga valesti. Selline variant plaadifirmarahvale ei sobinud, tuli teha uus versioon. Uus versioon oli veelgi halvem, nii et Hollise suu tuli musta värvi graafilise sigrimigriga kinni katta. “Such A Shame’i” videos on see suuliigutamisolukord samuti väga üle võlli.

01.03.2019 04.03.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto