Kaks muserdatud meest pressikonverentsil Seefeldi koolimajas

Suusataja Karel Tammjärv pressikonverentsil Seefeldi koolimajas. FOTO: Tairo Lutter

Pressikonverents eile Austrias Seefeldi küla koolimajas dopinguskandaali sattunud Eesti sportlastega. Ajakirjanike küsimustele vastasid dopingusüüdistuse saanud Karel Tammjärv ja Eesti koondise vastutav treener Anti Saarepuu.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Anti Saarepuu: Tere kõigile! Kahjuks ma pean kurbusega teatama, et kaks meie sportlast on, nagu teate, kinni peetud, ja nagu ka eile ütlesin, dopingujuhtumiga seotud. Ja mõlemad sportlased on täna minule tunnistanud, et nad on süüdi.

(Ohkab raskelt.) See on minu jaoks šokk. See 48 tundi, mis kõik siin toimunud on, pole mitte kuidagi lihtne ja seda on isegi võimatu sõnadesse panna.

Omalt poolt soovin öelda, et kõik need inimesed, kes on sellega kuidagi seotud, nende julgus on vastutus võtta. Mul on hea meel, et Karel on siin minu kõrval ja annab teile kohe oma ütlused.

Aga kahjuks Andreas Veerpalu lahkus minule teadmata hotellist koos Andrus Veerpaluga ja neid küsimusi palun minule mitte esitada. Need küsimused palun esitage Andrusele ja Andreasele. Mina seda käitumist heaks ei kiida. See on nende otsus, minu selja taga tehtud otsus.

Ma saan veel omalt poolt lisada, et ma olen varem öelnud: ma olen teie ees olnud alates sellest esimesest päevast peale, vastanud teie kõnedele, tagasi helistanud, püüdnud infot saada... (Ohkab raskelt.) Välismeediast, ka teie käest, kes te olete mulle helistanud. Ja minu info pärinebki 99,9 protsenti teilt.

01.03.2019 04.03.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto