Kevadkülvi aeg on ukse ees

«Kellel sõrmed juba sügelevad ja soov kangesti taimi aknalaual suveks ette kasvatada, on viimane aeg suunduda aiakeskusesse poole ning leida tee seemneleti ette,» sõnas Räpina Aianduskooli aianduse eriala juhtõpetaja Anu Käär. FOTO: shutterstock.com

Eesti lühikest suve arvestades, on paljude taimede kevadine seemnest ettekasvatamine paratamatu tegevus. Veebruari lõpp ja märtsikuu algus on seega paras aeg mitmete maitsetaimede, salatite, aga ka paprikate, baklažaanide ja erinevate tomatisortide või suvelillede külvamiseks.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Iga kultuuri seemned vajavad ise külvivõtteid ja -aegu. Mõni taim on pikema kasvuajaga ja nõuab varasemat külvamist, mõne puhul ei ole aga isegi enne aprilli vaja seemnepaki järele haarata.

Olenevalt seemnete päritolumaast ei pruugi Juhani Puukooli jaemüügijuhi Kersti Rannamäe sõnul etteantud külviaeg meie tingimustes sobiv olla, mistõttu tasub seemnepakil olev info alati tähelepanelikult läbi lugeda. «Näiteks sinilobeelia seemned võiks juba külvatud olla. Paprikaseemnete mulda pistmiseks on just õige aeg. Varsti tasuks mõtlema hakata petuunia ja tomatiseemnete peale,» soovitas aiandusagronoom.

01.03.2019 04.03.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto