«Teie valimisjaoskonnas polegi politseinikke!»

Itaallaste uskumatud seiklused Keilas. Itaalia siseministeeriumi asekantsler Carlo Sibilia (paremal) poseerib Keila jaoskonnas tillukese helesinise valimiskabiini taustal. Enne jaoskonda astumist jõudis mees uurida, miks keegi üldse jaoskonda valima läheb, kui saab ka internetis hääletada. FOTO: Sander Ilvest

Politseid polegi?! Just selle üle imestas eile Lääne-Harjumaa valimisjaoskondi külastanud vaatlejate meeskonda kuuluv Itaalia esindajatekoja põhiseaduskomisjoni esimees Giuseppe Brescia, kui küsisin, mis talle meie hääletuspäeval enim silma torkab: «Ma ei näe siin politseid – Itaalias on meil alati politseinik valimisjaoskonnas kõike kontrollimas.»

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Põhjus, miks neli Itaalia võimupartei Viie Tähe Liikumise parlamendisaadikut ning samasse populistlikku erakonda kuuluv siseministeeriumi asekantsler tee Eestisse ette võtsid, pole muidugi selles, et nad oleksid teada tahtnud, kui hästi on turvatud valimisjaoskond Keilas või Paldiskis. Eelkõige soovisid nad näha imelooma nimega e-hääletus.

Nii on mõistetav, et valimisjaoskondade külastamine seltskonnal silma ehk üleliia särama ei pane. Pärimise peale, miks otsustasid nad valimiskomisjoni välja pakutud marsruutide seast näiteks Haapsalu või Paide asemel valida just Keila-Paldiski tuuri, tuleb Brescia pressinõunikult Michele De Vitiselt nobedalt aus vastus: «See oli Tallinnale kõige lähemal.

02.03.2019 05.03.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto