Hingetohter aitas Aigrol teha arenguhüpet

Artti Aigro lootusrikkalt tulevikku vaatamas suusaalade Seefeldi MM'il. FOTO: Tairo Lutter / Postimees

Veidi enam kui kolm kuud tagasi tegi Artti Aigro Ruka mäe tornis läbi kõik uuemad ja vanemad rituaalid. Nüüdsest mahtusid nende sekka ka kohalolekukontroll ja muud keskendumist parandavad trikid.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

19-aastane suusahüppaja leidis end avavooru järel kõigi maailma vägevate keskel 12. positsioonilt. Lõpuks protokolli kantud 19. koht üllatas kõiki, ka Aigrot ennast.

«Suvel alanud koostöö Snežana Stoljarovaga on kindlasti üks arenguhüppe suuremaid põhjuseid. Võib-olla isegi suurim,» kiidab Aigro psühholoogi, kes abistanud ka meie parimat kahevõistlejat Kristjan Ilvest.

«Vaimne abi ja tugi on üliolulised. Olen tunnetanud suurt kasu ja loodan, et jätkame üheskoos veel kaua,» ütleb Aigro. «Võtted, kuidas rahulikuks jääda ja mida enne hüpet tornis teha, on minu jaoks uued. Kohaolekukontroll ja muu säärane. Nüüd võin öelda, et olen enne sooritust mõtetega just selles hetkes, mitte ei uita kuskil ringi. Tänu neile näpunäidetele olen hakanud näiteks hoovõtuasendit paremini säilitama. Keskendungi peamiselt sellele, muu tuleb justkui iseenesest juurde.»

Õhku jäänud küsimused

Hooaja esimesel MK-etapil vägev märk maha pandud, loobus Aigro koos treener Silver Eljandiga ahnitsemisest. Otsustati keskenduda tugevuselt teises ehk kontinentaalsarjas ja juunioride MMil esikümnesse jõudmisele. Tänaseks on teada: mõlemad sihid said täidetud.

Aigro tunnistab: küsimus «Aga kus ma ikkagi seal põhisarjas olnuks? vasardas vahel kuklas küll.

04.03.2019 06.03.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto