Sisukord
Kultuur
Tänane leht
20.10.2020
ANALÜÜS ⟩ ANALÜÜS. Väärtuskriis valitsuses: Keskerakond ja EKRE lõid teineteisel hambad kurku (68) Eesti Eesti lühiuudised LGBT ühingu juht: valitsus kiusab oma inimesi (73) Eesti vanim tegevajakirjanik läks pensionile Hundid võtsid lambapidamise isu Selle aasta tapmiste arv ehmatas eksperte (2) Majandus Kas saab raha või ei saa: riigikohus paneb pensionireformi paika (13) Majanduse lühiuudised Hiina majandus saavutas jõudsa kasvu Olympic nõuab Trigonilt enam kui 16 miljoni euro hüvitamist Joe Biden lubab suurkorporatsioonidele ja rikastele maksutõusu Välismaa Aastaid kestnud ahistamine kukutas Taani võimupartei asejuhi (1) Välismaa lühiuudised Hispaania kohtunikud muretsevad õigussüsteemi politiseerituse pärast Peruust avastati 2000 aastat vana kassipilt Põhja-Korea vanglates vohab piinamine ja vägistamine (2) Arvamus Juhtkiri ⟩ Sõna loob kõik (10) Henry Lääne: seksismisüüdistus, mis ei pea paika Aino Järvesoo – naine, kes hoolis Eestist (1) Urmas Viilma: erimeelsustega ei saa vabandada armastuse puudumist (36) Karmo Tüür: Lenini mausoleumi taaskasutus (1) Loretta Kruusimäe: nõiaring seoses puuetega inimestega (2) REGIONAALARENG ⟩ Tiit Terik, Jan Trei: võitlus omavalitsuste kopsakama rahakoti ja omatulu eest ei rauge REGIONAALARENG ⟩ Garri Raagmaa: omavalitsused kui Eesti riigi vaeslapsed Toomas Kiho: Balti paelad ja Soome sild (2) Kultuur Lugu ajastust, mil õilis nägu oli lubamatu luksus Kultuur lühidalt Minu pisike päikene pingil oli katki Maailmamuusika täht peab Eestisse jõudmiseks läbima kadalipu (1) Sport Spordi lühiuudised Kas Eesti kergejõustiku lipulaeva seis on nii roosiline, nagu paistab? (1) Räim mõtleb Vuelta etapivõidust, Laas hakkab superstaari positsioonile vedama POSTIMEHE PINGERIDA ⟩ Pärnu juba võidab, aga võib veel kõvasti paremaks minna Maik-Kalev Kotsar leidis profikarjääri alustamiseks ideaalse paiga Hispaania meedia: kui Manresal poleks rahamuret, oleks Jõesaar ammu välja vahetatud Tervis Tervise lühiuudised Professor selgitab, millised tunnused viitavad emakakaelavähile ja kuidas seda ennetada AK Minu pisike päikene pingil oli katki Meelelahutus Koomiks Sudoku

«Puumees» ajab haigutama

2 min lugemist
Noort vanaisa mängib Helgur Rosenthal ja naist Anneli Rahkema. FOTO: Gabriela Liivamägi/Tartu Uus Teater

Peamiselt valguskunstnikuna tegutseva Rene Liivamäe lavastus «Puumees» Tartu Uues Teatris ajab haigutama, kuid mitte tingimata igavusest. Laval ei ole edevaid kostüüme, toretsevat kujundust, üllaid mõtteid ega suuri tundeid.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Eelkõige ajastu hõngu edasi andvate kostüümide võime vaatajat üllatada on piiratud. Lava täidavad rohmakatest saelaudadest seinad ja põrand, mida saaks võrrelda metsa või puukuuriga, kui seinad vähem hõredad oleksid. Filosoofiline arutelu, millel on potentsiaali kasvada kaalukaks, katkestatakse ning mehe ja naise armastus pannakse paika triviaalsetes aruteludes pudrupoti ümber ja puid istutades. 

Seda kõike kokku igavaks nimetada pole aga ka päris õiglane. Lavastuse visuaalne osa ei olegi niivõrd huvitav, kui pigem tundlik, vaimukas ja siiras. Nii on saepuru Puumehe (Margus Mikomägi) villastel sokkidel eelkõige emotsionaalselt laetud detail, kiire liigutusega lauaks ja pinkideks kohandatav lavapõrand eelkõige naljakas ja pudrupoti kõrval mehe heakskiitu ootav naine oma avameelsuses eelkõige aus.

19.10.2020 20.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto