Sisukord
Eesti
Tänane leht

Veerpalu päästja: töötasime eeldusel, et ta pole süüdi

6 min lugemist
Krista Fischer on endiselt seda meelt, et Veerpalu dopingujuhtumis ebakohtade tõestamine oli Eesti teadusele võit. Kas suusataja ka tegelikult patustas, on juba iseküsimus. FOTO: Sille Annuk FOTO: Sille Annuk

Andrus Veerpalu võistluskeelust päästa aidanud teadlase Krista Fischeri sõnul kinnitas murdmaasuusatamise olümpiavõitja toona enda puhtust allkirjaga.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kevadel 2011 jäi Andrus Veerpalu dopingukontrollis vahele – kasvuhormooni näidud tema veres ületasid lubatut. Eesti tippteadlastest moodustatud komisjon asus murdmaasuusatamise kahekordse olümpiavõtja kaitsele ning toona Eesti geenivaramus töötanud statistik Krista Fischer saavutas lõpuks selle, et rahvusvaheline spordiarbitraaž tühistas Veerpalule määratud võistluskeelu.

Veerpalule mõisteti kohtukulude katteks 8200 eurot. Spordikohus aga nentis, et on asjaolusid, mis viitavad, et Veerpalu manustas kehavälist kasvuhormooni.

Nüüdseks on Krista Fischer valitud Tartu Ülikooli matemaatilise statistika professoriks. Mis pilguga vaatab ta oma toonastele pingutusele praegu, mil suusatamist on tabanud uus dopinguskandaal, kus osaliseks ka Andrus Veerpalu?

05.03.2019 07.03.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto