Sisukord
Sõbranna
Tänane leht
09.03.2019
Eesti Koalitsioonivariandid kahanesid kahele (63) GRU jälgedel Salisbury 123-meetrist kirikutorni vaatamas «Ma ei suuda enam siin kontoris olla. Mul on vaja mingit inimese lugu!» Helme libastumine tõi venekeelse aasta arvamusloo tiitli (1) Maakonnalehtede lood kuuluvad Eesti tippu Majandus Hiinlaste tunneliraha teeb Eesti ettevaatlikuks (28) Korteriturul domineerivad kaks võimsat liidrit Välismaa Sipilä taganemist peetakse sammuks valimisvõitluses Manaforti ootab vangla Arvamus Kallas tuli, võitis ja põrus (31) Närtsinud jaanalinnu lõpp (1) Teise ešeloni valu ja võlu (2) Rõõmuta ajastu algus (1) Psühholoog Aave Hannus: miks nad ikkagi dopingut kasutavad ehk kuhu kaovad au ja häbi (8) Kultuur Ela kiirelt, sure keskealiselt Riffarrica raju rififolk Säästu-Puškini parimad palad Kodu Kevadist suurpuhastust annab kõvasti kergendada (1) AK Psühholoog Aave Hannus: miks nad ikkagi dopingut kasutavad ehk kuhu kaovad au ja häbi (8) EKI KEELEKOOL: naabersõnad ehk kuidas sõnal sabast kinni saada (1) Neuroloogiline mitmekesisus ja selle tulevik Arter Armastatud näitlejad näitasid sportlastele koha kätte Jüri Kolk: Lugemise väljakutse - kes soovitaks head raamatut? Tavatu muusika huvi viis hiidlase Hollywoodi tööle Lihtsate lumemeeste aeg on möödas! Filmiarvustus: «Greta». Psühholoogiline painaja, kus Isabelle Huppertist saab hurmav koletis Uus nähtus restoranis: eelroogadest kõht täis Vapiloom. Esimene nelikveoline Audi ehk Ur-Quattro Kolm mobiilitrendi, mis meile kevadisel kongressil ette anti Multitalent Beatrice lajatab: minid on tüdrukutele, mitte naistele! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Filmiarvustus: «Greta». Psühholoogiline painaja, kus Isabelle Huppertist saab hurmav koletis

2 min lugemist
Isabelle Huppert ja Chloe Grace Moretz – süütu sõprus võib ootamatult muutuda ohtlikuks obsessiooniks. FOTO: outnow.ch

Isabelle Huppert on hüpnootiline kuju ning filmis «Greta» saab ta oma salapäraseid tumedamaid soppe täies uhkuses avada. Kõhe? Häiriv? Ärrtiav? Jah, nii ongi.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Lummav ja hirmuäratav naine. Vaatad, oled esialgu võlutud, õige pea õõvas ja ahastuses... ning palju õnne, edaspidi on su maailm uue painaja jagu värvikam!

Psühholoogiliste luupainajate puhul võlub mind eeskätt pooltoonide peenus. Kui tegijatel õnnestub tasahiljukesi kõik kruvid viimseni pingule keerata nii, et ma loo kütkest hetkekski ei lahku. Neil Jordan suudab seda. Õuduste eelaimdus ületab alati ükskõik kui verdtarretavad stseenid.

Sest kes tahes sümpaatne tundmatu, keda sa kohtad ja kes sinus heasoovlikku kaastunnet äratab, võib tegelikkuses osutuda koletiseks. Maailm on täis katkisi ja väändunud hingi, kelle tühja elu täidavad obsessioonid.

Häiriv ja hurmav

Film on tõeliselt häiriv ja ma julgeks seda soovitada vaid korras psüühika ja veidi kummaliste huvidega sõpradele – keda mul on õnneks hulgi. Ma tean, et nad veel tänavad mind, kui selle ilmselgelt vastiku filmi ära vaatavad. Sest ole hoiatatud – see suurepärane film võib rikkuda sinu ilusad unenäod jupiks ajaks ning kindlasti nurjaks nii mõnegi kohtingu. Lahkud kinosaalist ja korraga tundub, et tänavad on täis obsessiivseid sarimõrvareid, märkad isegi paljude heade sõprade juures psühhopaatseid jooni. Kuidas ma varem nii pime olin? Kuidas ma ei taibanud, mis võiks varjul olla nende kappides ja keldrites?

Chloe Grace Moretz kehastub selles loos elavaks piinaks ja paanikaks sellise veenvusega, et külma rahuga on seda võimatu vaadata. Rusuv on ka näha, kuidas koletu lugu peategelase vesiliivana endasse imeb – ohver pole passiivne, ta otsib abi, ta tegutseb, ta võitleb… Kuid keegi ei aita sind, kui sul on mure, kedagi ei huvita.

08.03.2019 11.03.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto