Mardna: hemoglobiini põhjal veel süüd ei tõenda

dr. Mihkel Mardna on Spordimeditsiini SA juhataja. FOTO: LIIS TREIMANN/PM/SCANPIX BALTICS

Spordiarst Mihkel Mardna sõnul ei pruugi ETV «Pealtnägijas» esitatud näited Andrus Veerpalu ja Jaak Mae vere hemoglobiinitaseme kõikumise kohta veel dopingusüüd tähendada, kuigi mõned kirjeldatud kõikumised on siiski silmatorkavad.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Nimelt avas kolmapäevane «Pealtnägija» uuesti aastaid tagasi lekkinud bioloogilised passid, milles kajastuvad ka Eesti sportlaste verekontrolli andmed aastatel 2001–2010. Saates iseloomustatakse suure amplituudiga kõikuvaid vere hemoglobiinitaseme näitajaid kui «ülikahtlasi» ning kahtlusevarju alla satuvad ka Andrus Veerpalu ja Jaak Mae säravamad medalid.

Postimehele telesaates esitatud väiteid kommenteerinud spordiarsti Mihkel Mardna sõnul ei saaks mainitud kõikumiste põhjal aga siiski konkreetset süüdistust esitada – kuigi antidopingulaboritele kehtivad küllaltki ranged standardid, võivad lekkinud näidud siiski sisaldada mõõtevigu. Mis aga kõige olulisem: kahtlaseks tunnistamiseks peaksid kõikumised toimuma palju lühema ajavahemiku piires. Lõpliku süü kinnitamiseks on aga vaja juba täpsemat uurimist.

07.03.2019 09.03.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto