E, 6.02.2023

Kõikidesse avalikesse hoonetesse kunsti ei tellita

Kadri Kuulpak
, reporter
Kõikidesse avalikesse hoonetesse kunsti ei tellita
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Siseakadeemia uue hoone koridorid on kunstist tühjad, sest euroliidu reeglid lubasid raha valada ainult betooni.
Siseakadeemia uue hoone koridorid on kunstist tühjad, sest euroliidu reeglid lubasid raha valada ainult betooni. Foto: Mihkel Maripuu

Kultuuriministeerium tunnistab, et järelevalve nn protsendikunstiseaduse täitmise üle on praegu lünklik, kuid olukord peaks lähiajal paranema. 

Nn protsendikunstiseadusele, mis kohustab avalikku hoonesse tellima kuni 65 000 euro eest kunsti, vaadatakse tihtipeale läbi sõrmede.

Kultuuriministeeriumi kunstinõunik Maria-Kristiina Soomre tunnistas, et ministeeriumil ei ole täielikku ülevaadet sellest, kas protsendikunstiseadust alati täidetakse. Tema sõnul tehakse järelevalvet praegu pisteliselt ning ministeerium ei saa kinnitada, et kõigis uutes avalikes hoonetes on seadust järgitud.

Paljudesse avalikesse hoonetesse pole kunsti tellitud täiesti seaduslikult. Üks sellistest on ministeeriumite ühishoone ehk nn superministeerium. Põhjus peitub selles, et riigiasutuse hoonet üüritakse eraettevõttelt. Seaduses seisab, et kunstiteoste tellimise kohustust ei teki, kui hoone omanik ei ole riik või riigiasutus

Märksõnad
Tagasi üles