Sisukord
Arter
Postimees
22.02.2020
Eesti Viljandi valmistub võõrustama presidendi pidu (3) Süda läheb soojaks ja hingele pai – pannakse tähele Mida teha vabariigi aastapäeval? (2) Majandus Põhjamaade pankade veri hakkas viimaks hüübima Välismaa «Ihne nelik» keeldus kriipsugi taandumast (33) KOHALIK VAADE ⟩ Kolmejalgsed vallandasid Leedus liiklusraevu (12) Liibüas evakueeriti sõja jalust mitu tuhat kaamelit Arvamus Juhtkiri: viinarindel muutustega (4) Evelyn Kaldoja: valgustav lobiabsurd (1) Õlitööstuse eestkõneleja (4) Sipsik elab veel! (1) Läti ema eksirännakud (2) Esitus, mis tõi pisara silma Kertu Birgit Anton: kliimapööret ei tehta meie eest ära (19) Kultuur ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Sport Eesti mehed vollemaailma absoluutses tipus Taavi Libe: kuidas tuua inimesed video­mängude abil spordi juurde? EAL nõuab Rally Estonia korraldamise eest meeletut summat (1) Kriisk: presidendiamet oleks minu olümpia Soomlase ajastu start jahmatas isegi suuri optimiste Kliima Uus normaalsus: jäävabal talvel sööb torm Eesti randa nagu labidaga Merendus Hiina viirus muserdab maailma laevandust AK Tehnoloogiagigantide uue põlvkonna juhid Liiga hilja ja poolikult tehtud otsus Ukraina ekspert: «Ilma Venemaa otsese sekkumiseta oleks see sõda varsti läbi» (4) Hasso Krull: maa, rahvas ja riik (21) VIDEO ⟩ Kunst sinu ümber. Dokumentaalne poeet Kristina Norman ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Kus poliitik ees, seal bandiidid taga Nädala plaat. Nagu seest külm juustuburger Nädala plaat. Ruttab aeglaselt keset üksildasi masse Kutse presidendi vastuvõtule Juurikas. Eesti tänab (1) Arter Depressiooni põrgust pääsenud Liis Velsker: mõtlesin, et paneks kogu raha selle alla, et lihtsalt ennast hävitada (1) Käputäis Eesti «kurjategijaid» Siberi kolkas... Viirusest ohtlikum (19) Kaitsja, kes võib mõnikord osutuda tapjaks VIDEO. Mägine Itaalia: hirmud, viirastused ja maagia Ei karjet, ei kõmakat, matkaja lihtsalt kadus teelt Ekstreem-Sipsiku seiklused Umbe hää süük!* Arter otsis võrumaist pidupäevamaitset Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Superstaar Anne Veski: «Paabulinnuks ei pea saama!» (1) Kodune helisüsteem 10 000 euro eest. Eestis loodud Audese tippkõlarid valmivad kuulmise järgi (16) Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Tavatu muusika huvi viis hiidlase Hollywoodi tööle

7 min lugemist
  • Ühe filmireklaami muusikapala hind on u 20 000 dollarit.
  • Kõige heldem maksja selles äris on Disney.
  • Filmimaailmas on väga karmid reeglid ka treilerite kokku panemisel.

Hiiumaalt Hollywoodi on üsna lühike tee, kui teha tööd südamega. Just nii on läinud Emmastest pärit Rain Ventseliga, kes aitab meelitada kinno Hollywoodi kassahittide austajaid.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Jala Hollywoodi filmide reklaamimaailma ukse vahele saada aitas õnnelik juhus. Ventselil õnnestus võita ühe treilerimuusikalooja korraldatud videokonkurss ning tema töö jäi treilerimajadele silma. Alguses oli tal plaan minna tööle Los Angelesse, kuid tööloa saamine venis ja ta võttis vastu Londonis tegutseva treilerimaja pakkumise. «Videotöötlejana panin tähele, et treilerite jaoks kirjutatud lood ei ole hõlpsasti kasutatavad, ja hakkasin heliloojatele soovitusi andma,» rääkis Ventsel. Nii mõnigi helilooja sai oma esimese lepingu just tänu tema näpunäidetele ja nii Ventseli tuntus treilerimuusikamaailmas aina levis.

Kui alguses püüdis Ventsel teha asju korraga – käia Inglismaal treilereid kokku panemas ja Eestis oma firmaga treilerimuusikamaailma sisse saada –, tuli siiski üsna varsti tunnistada, et kahel toolil pole võimalik istuda. «Kui öösel on vaid paar tundi aega magada, on seda liiga vähe,» mainis ta. Karmid turvanõuded

Ta soovis monteerida videoid kodus, kuid filmimaailmas, kus liiguvad miljonid ja miljardid, pole see lihtsalt võimalik. Ükski treilereid tootev firma ei anna tulevast kassahitti oma majast välja, sest selle avalikuks tuleku oht on liiga suur. «Kui kohus oleks näiteks tõestanud, et «Avatar» kaotas lekke tõttu pooled võimalikud vaatajad, siis selle kahju suurus on miljard dollarit. Lekitaja kohtusse andmine ei aita absoluutselt, sest tal pole seda raha, ja ega vangi panemisest poleks ka abi.» Nii kehtivadki treilerimajades väga ranged turvareeglid: videotöötleja näeb ainult seda filmi, millega ta tööd teeb, ning film ei asu tema arvutis.

Valiku tegemine osutus üllatavalt lihtsaks, sest oma firma sai kiiresti tuule tiibadesse. «Treilerimajad hakkasid ostma minu muusikat, sest seda oli lihtne kasutada. Videomonteerijana ma ju teadsin, milline see muusika peab olema,» sõnas Ventsel.

Muusikaäri ajada on kindlasti lihtsam Hollywoodis kui Hiiumaal, kuid Ventsel jäi kindlaks soovile teha tööd oma Emmaste kodust.

21.02.2020 23.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto