Sisukord
Riigikorraldus
Postimees
Postimees digipakett
Postimees digipaketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli digipakett

Aimar Altosaar: tehisintellekti võimu all

2 min lugemist
  • Riikliku arengu eesmärk ei saa ega tohi olla täiuslik robot.
  • Regulatsioonide halastamatu välk võib tabada ka elu ennast.
  • Meie riik on puberteedifaasis, kus põetakse sotsiaalseid suhteid.
Meie Eesti Riigikorralduse toimetaja Aimar Altosaar. FOTO: Mihkel Maripuu

Täiuslikus riigis mõjuvad isegi peenhäälestused liiga rämedalt ning muutused võiksid jääda mikro- ja nanotasandile. Parem, kui keegi enam ühtegi regulatsiooni ega seadust ei näpi, sest pärast iga muudatust oleme nende täitjatena uute bürokraatlike piirangute ees, mida täiendavad e-riiklikud programmid ja sisenemisportaalid.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale

Eesti IT-saavutused ja e-riiklus võiksid jõuda riiki juhtivas tehisintellektis täiuseni, sest need toimiksid efektiivselt ja minimaalsete kuludega ning tooksid meie riigile veel rohkem kuulsust. Vaja oleks vaid mõnd programmeerijat, kes parasjagu võimul olijate korralduste järgi sisestavad valitsevasse aparaati nende programmilised lubadused.

Kuid nii ei pea see jääma, sest nii nagu enamik inimesi kasvab puberteedist välja, võime ka meie oma riigiga jõuda sinnamaani, kui poliitilise ja avaliku sektori juhid mõistavad, et riikliku arengu eesmärk ei saa ega tohi olla täiuslik robot, vaid olla olemas iga inimese jaoks, tagades neile parimad võimalikud arengutingimused.

12.03.2019 14.03.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto