Sisukord
Arvamus
Postimees
18.02.2020
Lapsele võib kõige ohtlikum olla kodu Eesti Paarisaja õpetaja keeleoskus alla nõutu Apteegiketid ootavad riigikogu järgmist käiku Saeveskit ähvardab materjalipuudus Majandus Yandex.Taxi tegutseb Eestis seadusvastaselt (7) Alaealine saab poest suitsu ja viina lihtsa vaevaga Välismaa Lätlased kutsuvad tüli tõttu boikoteerima Taani suhkrut ja Lego klotse (11) Torm Dennis uputas Suurbritanniat Turistitõkke püstitamine Rooma sümboli ümber ärritab ajaloolasi Arvamus Juhtkiri: igav ja turvaline Balti riik (2) Aimar Altosaar: hoiame oma au ja väärikust (2) Krista Kodres: humanitaarteadused, kunstid ning teadmistepõhine Eesti Neeme Raud: Trump peab silmas raha ja kasu Sandra Haugas: haridus ja pered ei vaja koolikatseid (3) Meie Eesti Erkki Koort: Kanuti aed ja uusarendus (1) Helina Maasing: kuidas luua linnaplaneerimisega turvatunnet Kultuur Põhjus, miks ameeriklased Trumpi valivad (3) Sport Imelaps Hålandi suur unistus: Dortmundi kaudu Inglismaa meistriks Uus spordiseadus piirab sportlastele suurte stipendiumide maksmist Tervis Eestlane Aasias – kuidas trotsida koroonaviirust? Tartu Trammi Tartusse toomiseks kulub kümme aastat ja 400 miljonit eurot (8) Mait Raava: kliinikum peab valima endale arstist juhi (1) Eili Arula: Eesti Laulu on Tartusse väga vaja Tartumaa Kuldse Tammeoksa kandjate read täienevad Hotellipidajatel tuleb üha enam arvestada lastega peredega BMX-krossis tõid tartlased karikavõistlustelt mitu esikohta Veel neli kuud ning soomeugrilased peavad Eesti Rahva Muuseumis maailmakongressi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Lugeja kirjutab: eakatel on valusaid muresid

1 min lugemist
Eakate päeva tähistamine Vanemuise kontserdimajas.  FOTO: Sille Annuk

15 aasta eest lõid Tartu eakad Põhjamaade eeskujul MTÜ Tartu Eakate Nõukoda, mis on eakaid nõustav ja abistav apoliitiline organisatsioon.

Me eesmärk on vahendada Tartu eakate muresid linnavalitsusele ning linna kompetentsi mittekuuluvaid muresid riigi vastavatele struktuuridele. Paljude eakaid puudutavate probleemide lahendamiseks oleme korraldanud teabe­päevi, valdkonna spetsialist tuleb kohale ja asjast huvitatud saavad oma murele lahenduse või suuniseid, kuhu pöörduda. Individuaalselt nõustame eakaid juriidilistes küsimustes. Need on tihti väga valusad, eriti, kui tegemist on laste ja vanemate vaheliste suhetega.

Kui riigikord vahetus, sattusid paljud hammasrataste vahele ega suuda lahti öelda sisse kasvanud arusaamast omandisuhetes. Omaette mured on korteriühistutega. Kui keegi varastab mõnesaja euroga rahakoti, on see vargus, aga kui ühistu juhtkond kasutab oma huvides ühistu liikmete raha, polegi kuhugi pöörduda. Kohtusse saaks minna, kuid vanarahvaski ütles, et kohtu tee on konarlik. Peaks olema võimalus pöörduda politseisse. Olen veendunud, et kõiki seaduserikkumisi saab tuvastada. Jah, politsei on liiga koormatud, aga korteriühistutega seonduv pole tühine.

Kõige selle juures on meil üks tööd, eriti juriidilist nõustamist pärssiv mure: meil puudub oma kontoriruum.

Seotud lood
17.02.2020 18.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto