R, 9.06.2023

Edgar Valterist ilmus kakskeelne pokuraamat täiskasvanutele

Aime Jõgi
Facebook Twitter
Comments
Kõlavad tekstiribad raamatust «Aastaring pokudega». Urmas Kalla (vasakul) loeb võru keeles, Margus Kasterpalu sedasama eesti keeles.
Kõlavad tekstiribad raamatust «Aastaring pokudega». Urmas Kalla (vasakul) loeb võru keeles, Margus Kasterpalu sedasama eesti keeles. Foto: Kristjan Teedema

Edgar Valteri kasutütrel Külli Leppikul on valminud raamat «Aastaring pokudega. Mõtterännakud Edgar Valteri radadel», kus Edgar Valteri pokujoonistused on ühendatud Külli Leppiku loodusfotodega nii Pöörismäelt kui ka mujalt Võrumaalt. Neid kokkuliidetud pilte saadavad autori mõtisklused loodusest ja aja kulgemisest ning teos on mõeldud esmajoones täiskasvanutele.

Täiskasvanutele sellepärast, et paljud inimesed, kes tundsid Edgar Valterit, on rääkinud temast kui õpetajast. Edgar Valter õpetas vaatama nii, et inimene tõesti näeks, kuulama nii, et inimene kuuleks, ning teksti lugema, et ka kirjapandu mõte temani jõuaks.

Edgar Valteri pokudest ja Edgar Valteri elust näitemängu lavastanud Margus Kasterpalu ütles uue teose kiituseks, et see on ülivõimas raamat, püsiteos, mida võib lugeda terve aasta ja nii terve aastaring koos pokudega läbi jalutada.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles