«Jehoova tunnistajatega toimuv valmistab pinda laiemale tagakiusamisele»

FOTO: Pm

Jehoova tunnistajate tagakiusamine Venemaal võib ette valmistada ka teiste vähemuste diskrimineerimist ning vahistamiste ja piinamiste hoogustamisega tahab Kreml saata selget hoiatussõnumit, rääkis Postimehele Tallinna külastanud Jehoova tunnistajate Euroopa ühenduse esindaja, kes soovis turvalisuse kaalutlustel anonüümseks jääda.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Ekstremismivastane seadus on sõnastatud ebamääraselt: Jehoova tunnistajatel on keelatud juriidiliste isikutena tegutsemine, kuid palvusteks kogunemine ja usk ei ole seadusega keelatud. Kuidas selle põhjal kohtus õigust mõistetakse?

Venemaa justiitsministeeriumi esindaja ütles, et seadus käib ainult juriidiliste isikute kohta ja usuvabadust see ei mõjuta ning Jehoova tunnistajad võivad oma jumalateenistustega jätkata. Samuti on Venemaa kõigis vastustes rahvusvahelistele organisatsioonidele öelnud, et usk ei ole keelatud, lihtsalt juriidiliste isikute tegevus on keelatud. Aga FSB (Venemaa Föderaalne Julgeolekuteenistus – toim) tõlgendab seda nii, et kõik, mis on Jehoova tunnistajatega seotud, on ekstremism.

14.03.2019 16.03.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto