Sisukord
AK
Tänane leht
16.03.2019
Eesti Eestile koidab uduse jutu koalitsioonilepe (80) Polaarlegend Viktor Bojarski kiidab Eesti Antarktika-algatust Majandus Tulest ja liivast saavad kirkad klaaspudelid Välismaa Mošeeründaja tappis Breiviki eeskujul (1) Kohut mõistetakse vaid ühe verisel pühapäeval tulistanud sõduri üle Arvamus Toomas Toomsalu: keda peatab piirimüür? (9) Juhtkiri: millest räägib koalitsioonilepe? (36) Erkki Koort: müüride kaudu ühendatud (2) Ene-Margit Tiit: väikesed kirstud ja suured arvud (12) Kultuur Üks kvaliteetkirjanik juures Harare baarist galaktikasse Veidrikud seiklevad edasi Juurikas: Vastamata kõned Veretöö vanalinna serval Sport Eesti eest talaaris ja hokikepiga Gunnar Männik: Trennikaifi jahil Kodu Kodule sobiva stiili leidmine võib olla paras pähkel AK Toomas Toomsalu: keda peatab piirimüür? (9) Erkki Koort: müüride kaudu ühendatud (2) Ene-Margit Tiit: väikesed kirstud ja suured arvud (12) Arter Eesti võib leetriloteriil saada peavõidu (1) Perearst Karmen Joller: lapsel on õigus oma tervisele President Kaljulaid ajab Eesti asja ka hommikujooksu tehes (13) Ženii aeg Eestis jäi üürikeseks (3) Tallinna avalikud naised Uue Eesti filmi arvustus: Mehed. Piinamine! Tulevikukokandus on toidujäägivaba VIDEO + SUUR GALERII: Millisele paradiisisaarele minna? Genfi autonäitus. Kuidas Eesti tegi ajalugu ja mil moel müüdi Koenigsegg? (5) Genfi autonäitus. Mis on kõige põnevamad uudismudelid? Tähelepanu, valmis, moestart! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Toomas Toomsalu: keda peatab piirimüür?

8 min lugemist
Toomas Toomsalu FOTO: Liis Treimann

Donald Trumpi müüri ümber käivas globaalses käras on omaks võetud retoorika, et müürid ei töötavat. Ometi pole USA-Mehhiko piiritõke erand, vaid osa trendist – selle sajandi algusest saati on valmis saanud või ehitamisel vähemalt veerandsada suuremat piiritõket. Meeldib see meile või mitte, aga me elame taas üleüldisel piiritõkete kerkimise ajastul, kirjutab ajakirjanik Toomas Toomsalu.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

*Kuigi Jeeriko müürid varisesid korduvalt kokku, ehitasid elanikud need uuesti üles. Miks? Tõenäoliselt seetõttu, et kivist müüri taga oli turvalisem ning müürid tegid asulast kindlama linna ja varjupaiga.

* Vastse müüri ehitas Türgi piki piiri Süüriaga. Pikkust on sellel umbes 830 kilomeetrit ning see koosneb suuremas osas kolme meetri kõrgustest betoonplokkidest.

* Kui kuulete järjekordset Euroopa poliitikut rääkimas sellest, kui edukas on ELi ja Türgi koostöö rände tõkestamisel, siis selle edu üks tagajateks on nimelt müür, mis hoiab süürlased teisel poolel kinni.

15.03.2019 18.03.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto