Sisukord
AK
Postimees
16.03.2019
Eesti Eestile koidab uduse jutu koalitsioonilepe (80) Polaarlegend Viktor Bojarski kiidab Eesti Antarktika-algatust Majandus Tulest ja liivast saavad kirkad klaaspudelid Välismaa Mošeeründaja tappis Breiviki eeskujul (1) Kohut mõistetakse vaid ühe verisel pühapäeval tulistanud sõduri üle Arvamus Toomas Toomsalu: keda peatab piirimüür? (9) Juhtkiri: millest räägib koalitsioonilepe? (36) Erkki Koort: müüride kaudu ühendatud (2) Ene-Margit Tiit: väikesed kirstud ja suured arvud (12) Kultuur Üks kvaliteetkirjanik juures Harare baarist galaktikasse Veidrikud seiklevad edasi Juurikas: Vastamata kõned Veretöö vanalinna serval Sport Eesti eest talaaris ja hokikepiga Gunnar Männik: Trennikaifi jahil Kodu Kodule sobiva stiili leidmine võib olla paras pähkel AK Toomas Toomsalu: keda peatab piirimüür? (9) Erkki Koort: müüride kaudu ühendatud (2) Ene-Margit Tiit: väikesed kirstud ja suured arvud (12) Arter Eesti võib leetriloteriil saada peavõidu (1) Perearst Karmen Joller: lapsel on õigus oma tervisele President Kaljulaid ajab Eesti asja ka hommikujooksu tehes (13) Ženii aeg Eestis jäi üürikeseks (3) Tallinna avalikud naised Uue Eesti filmi arvustus: Mehed. Piinamine! Tulevikukokandus on toidujäägivaba VIDEO + SUUR GALERII: Millisele paradiisisaarele minna? Genfi autonäitus. Kuidas Eesti tegi ajalugu ja mil moel müüdi Koenigsegg? (5) Genfi autonäitus. Mis on kõige põnevamad uudismudelid? Tähelepanu, valmis, moestart! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Erkki Koort: müüride kaudu ühendatud

2 min lugemist
Erkki Koort FOTO: Konstantin Sednev

Piire ja müüre on alati nähtud millegi või kellegi eraldajana. Olgu selleks Suur Hiina müür või plaan rajada aed Kadriorus ümber presidendi kantselei. See, kes piiri püstitab, võtab tegevust enese kindlustamisena võimaliku agressiooni vastu, ning teisele poole jääjad võivad ehitust samuti agressioonina tõlgendada. Müüride püstitajatel on alati vastaseid.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Oli päris kummaline, et ajal, mil me tahtsime ehitada Euroopa moodsaimat piiri, kõlas samuti kriitikat Ungari aadressil. Põhjuseks toodi, et see ei aita neid. Piiri ehitamine siiski aitas Ungarit, kuid mitte Euroopat, sest rändekoridor nihkus teise kohta. Põhjused jäid alles.

Toonase rändekriisi ajal võttis üks minister samal koosolekul sõna Ungari müüri vastu ja Eesti müüri toetuseks. Aga kui see neid ei aita, miks see siis meid aitab? Koosoleku lõpuks jõudsime järeldusele, et Eesti võib ehitada ning sama võivad teha ka ungarlased.

15.03.2019 18.03.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto