Sisukord
Muusika
Postimees
16.03.2019
Eesti Eestile koidab uduse jutu koalitsioonilepe (80) Polaarlegend Viktor Bojarski kiidab Eesti Antarktika-algatust Majandus Tulest ja liivast saavad kirkad klaaspudelid Välismaa Mošeeründaja tappis Breiviki eeskujul (1) Kohut mõistetakse vaid ühe verisel pühapäeval tulistanud sõduri üle Arvamus Toomas Toomsalu: keda peatab piirimüür? (9) Juhtkiri: millest räägib koalitsioonilepe? (36) Erkki Koort: müüride kaudu ühendatud (2) Ene-Margit Tiit: väikesed kirstud ja suured arvud (12) Kultuur Üks kvaliteetkirjanik juures Harare baarist galaktikasse Veidrikud seiklevad edasi Juurikas: Vastamata kõned Veretöö vanalinna serval Sport Eesti eest talaaris ja hokikepiga Gunnar Männik: Trennikaifi jahil Kodu Kodule sobiva stiili leidmine võib olla paras pähkel AK Toomas Toomsalu: keda peatab piirimüür? (9) Erkki Koort: müüride kaudu ühendatud (2) Ene-Margit Tiit: väikesed kirstud ja suured arvud (12) Arter Eesti võib leetriloteriil saada peavõidu (1) Perearst Karmen Joller: lapsel on õigus oma tervisele President Kaljulaid ajab Eesti asja ka hommikujooksu tehes (13) Ženii aeg Eestis jäi üürikeseks (3) Tallinna avalikud naised Uue Eesti filmi arvustus: Mehed. Piinamine! Tulevikukokandus on toidujäägivaba VIDEO + SUUR GALERII: Millisele paradiisisaarele minna? Genfi autonäitus. Kuidas Eesti tegi ajalugu ja mil moel müüdi Koenigsegg? (5) Genfi autonäitus. Mis on kõige põnevamad uudismudelid? Tähelepanu, valmis, moestart! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Veidrikud seiklevad edasi

2 min lugemist
The Claypool Lennon Delirium «South of Reality» FOTO: Albumikujundis
Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Les Claypool on laialdaselt tuntud kui üks tänapäeva võimekamaid basskitarriste. Ansambli Primus juhina on ta samas kogunud tuntust kui tõeline ekstsentrik, kes kohtleb oma instrumendi nelja keelt viisil, mille peale enamik tsunftikaaslasi ealeski ei tuleks. John Lennoni ja Yoko Ono poeg Sean Lennon pole aga kogu oma elu jooksul vist kunagi saanud kogeda midagi, mida võiks kirjeldada kui „normaalsust“.

2015. aastal ristusid nende kahe veidriku teed. Kuus nädalat Claypooli Rancho Relaxo nime kandvas kodus veinijoomist ja musitseerimist kulmineerus laiemale auditooriumile täiesti ootamatu plaadiga „The Monolith of Phobos“, mis pakkus kuulajale mõndagi, mida tänapäeva muusikast enam oodatagi ei osata: julgeid psühhedeelseid ekstsesse, milles kohtuvad Syd Barretti aegse Pink Floydi tormilisus, King Crimsoni atmosfäärsus kui ka biitlite happesemate perioodide harmoonilised lained. Viimast toetab mõistagi tõsiasi, et ka vokaalne käbi ei näi kännust ülemäära kaugele kukkuvat.

15.03.2019 18.03.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto